Siatkarska Liga Narodów kobiet: Terminarz, zapowiedź, mecze Polek

Wojciech Sikora

13 maja 2024

Polska, Liga Narodów siatkarek 2024

Kilka dni temu nasze reprezentantki w siatkówkę, rozegrały dwa mecze towarzyskie. Było to oczywiście za sprawą tego, że już 14 maja startuje Liga Narodów. Polki w ubiegłym roku spisały się znakomicie w fazie grupowej, osiągając tym samym awans z pierwszego miejsca. Teraz historia zaczyna się na nowo. Ponownie 16 reprezentacji zawalczy o triumf w Lidze Narodów. Wyłonienie zwyciężczyń potrwa od 14 maja aż do 23 czerwca. Przed nami seria meczów w fazie grupowej, która wyklaruje nam faworytów w fazie play off. Jak wygląda dokładny terminarz i jakie szanse ma nasza kadra na zajęcie miejsca w top 8?

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Zapowiedź, typy

W ubiegłym roku nasze siatkarki prezentowały się znakomicie. W Lidze Narodów zdominowały fazę grupową, co przełożyło się na pierwsze miejsce i pewny awans do fazy play off. W niej przegrał dopiero w półfinale przeciwko Chinom, ale w starciu o trzecie miejsce niespodziewanie pokonały kadrę USA. Kolejnym sprawdzianem była rywalizacja w Mistrzostwach Europy i tam również nasze siatkarki zagrały świetnie. Po awansie z drugiego miejsca w grupie, udało im się przejść 1/8 finału, pokonując Niemki 3:0. W kolejnej rundzie tym samym wynikiem niestety poległy przeciwko Turcji.

W pozostałej części roku 2023 walczyły o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie ponownie zajęły w grupie pierwsze miejsce. Tym samym okazały się lepsze od kadry USA, Włoch, czy Niemiec. Dzięki temu już od 26 lipca zobaczymy nasze zawodniczki w walce o medale olimpijskie. Nim to jednak nadejdzie, czeka ich jeszcze walka o Ligę Narodów, gdzie mają spore szanse na znakomity wynik.

Typy na poszczególne spotkania Ligi Narodów kobiet będzie można znaleźć na naszym serwisie Sport Betfan.

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Terminarz Polek w fazie grupowej

Zmagania w fazie grupowej zostały podzielone na kilka miast, więc nasze reprezentantki będą swoje mecze rozgrywały w Antalyi, Arlington oraz w Hongkongu.

Antalya (Turcja)

Włochy – Polska (14 maja, 19:00)
Francja – Polska (17 maja, 16:00)
Polska – Holandia (18 maja, 13:00)
Polska – Japonia (19 maja, 16:00)

Arlington (USA)

Polska – Serbia (28 maja, 23:00)
Korea Południowa – Polska (30 maja, 19:30)
Niemcy – Polska (31 maja, 20:00)
Polska – USA (1 czerwca, 23:30)

Hongkong

Brazylia – Polska (12 czerwca, 14:30)
Dominikana – Polska (14 czerwca, 11:00)
Polska – Tajlandia (15 czerwca, 11:00)
Chiny – Polska (16 czerwca, 14:30)

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Kadra

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Antalyi, którą powołał trener Stefano Lavarin:

– libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska
– rozgrywające: Marlena Kowalewska , Katarzyna Wenerska
– środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kamila Witkowska, Agnieszka Korneluk , Joanna Pacak
– atakujące:Monika Gałkowska , Magdalena Stysiak
– przyjmujące: Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk , Julita Piasecka, Olivia Różański

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie zmagania w ramach tegorocznej siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Polsatu Sport. Zobaczymy tam oczywiście wszystkie spotkania, nie tylko naszej kadry, ale i każdego innego zespołu występującego w Atlas Arenie. Przebieg turnieju będzie można śledzić również na platformie Polsat Box Go.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy