Pobierz aplikację betfan na telefon
Serie A: walka o utrzymanie

W ten weekend odbędzie się ostatnia kolejka Serie A. Znani są już dwaj spadkowicze – Sampdoria i Cremonese. Jeszcze jedna drużyna będzie musiała pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową we Włoszech. Pojedynek o utrzymanie stoczą Verona i Spezia, które mają po 31. punktów. Kto utrzyma się w Serie A, a kto spadnie do Serie B?

Serie A: dwaj spadkowicze już znani

Sampdoria w tym sezonie grała bardzo słabo. Nic nie wskazywało na to, że ten zespół będzie najgorszy w Serie A i jako pierwszy pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową we Włoszech. Sampdoria zupełnie nie poradziła sobie w tym sezonie. Zdobyła tylko 19 punktów, a w 2023 roku wygrała tylko dwa spotkania. Przez wszystkie kolejki strzeliła tylko 24 bramki. Następnie z Serie A pożegnał się Cremoense. Beniaminek miał jednak jeszcze do niedawna nadzieje na utrzymanie. Po remisie z Milanem i pokonaniu Spezii, Cremonese mogło włączyć się do walki. Następnie przegrał jednak trzy mecze z rzędu i dlatego beniaminek wróci do Serie B.

Serie A: walka o utrzymanie – Verona czy Spezia

  • Z Serie A spadają trzy zespoły, a zatem jest jeszcze jedno wolne miejsce. Verona obecnie znajduje się w strefie spadkowej i jest w nieco gorszej sytuacji. Zmierzy się z wyżej klasyfikowanym Milanem. Ma tyle samo punktów co Spezia. W przypadku zakończenia sezonu z taką samą ilością oczek, to kluby czeka dodatkowy mecz, który rozstrzygnięcie kwestię utrzymania. Obie drużyny swoje mecze zagrają w niedzielę i trudno im będzie urwać punkty, gdyż mierzą się z klubami z czołówki i to jeszcze na wyjeździe. Spezia zagra z Romą, a Verona z Milanem.

Serie A: Sousa zbawcą Salernitany, dobra końcówka Lecce

Gdyby trenerem Salernitany wciąż był Davide Nicola, to być może także musiałaby walczyć o utrzymanie. Paulo Sousa jednak bardzo dobrze odnalazł się w roli szkoleniowca tego włoskiego zespołu. W piętnastu meczach przegrał tylko dwa razy i Salernitana na kolejkę przed końcem zmagań ma aż 11 punków przewagi nad strefą spadkową. Zdecydowanie większe nerwy miało Lecce, ale dobra końcówka sezonu sprawiła, że piłkarze do ostatniego spotkania mogą podejść z dużo większym luzem, ponieważ mają pięć punktów przewagi nad Spezią i Veroną.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!