Pobierz aplikację betfan na telefon
Mecze Serie A. Gdzie oglądać transmisje w telewizji i internecie?

Dowiedz się, gdzie oglądać mecze Serie A. Prawa do transmisji telewizyjnych ma tylko jedna stacja, ale w internecie dostępne są z wielu źródeł. Przez ograniczony czas ligę włoską online będziemy mogli oglądać nawet za darmo!

Z artykułu na temat transmisji meczów Serie A dowiesz się:

Prawa do puszczania meczów Serie A wciąż w rękach Eleven Sports

Mimo iż pod względem oglądalności na całym świecie mecze Serie A wciąż nie mogą równać się z Premier League czy La Ligą, nadal stanowią ciekawy kąsek dla stacji telewizyjnych z całego globu. Ze względu na niskie zobowiązania podatkowe na kontynuowanie kariery w lidze włoskiej decydują się coraz lepsi gracze, a już teraz występują tam takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo czy Zlatan Ibrahimovic.

Na polskim rynku prawa telewizyjne do transmisji Serie A posiada stacja Eleven Sports. Mecze ligi włoskiej dostarcza widzom nieprzerwanie od 2015 roku, gdy tylko stała się dostępna nad Wisłą. Sezon 2020/2021 jest jednak ostatnim, do którego odnosi się obecna umowa. Póki co media nie donosiły jeszcze o żadnych zmianach na tym polu, ale na tym polu możemy się spodziewać co najmniej ostrej walki. Na boiskach Serie A występuje mnóstwo Polaków i lokalne stacje mogą chcieć na tym skorzystać.

Póki co mecze Serie A możemy oglądać jednak tylko na następujących kanałach:

  • Eleven Sports 1
  • Eleven Sports 2
  • Eleven Sports 3
  • Eleven Sports 4

Opcji na Serie A online jest zdecydowanie więcej

Chociaż dostęp do Eleven Sports w telewizji nie jest problemem (o dokładnych cenach pakietów, w których znajdują się kanały stacji, w dalszej części artykułu), o wiele więcej elastyczności mają kibice ligi włoskiej przyzwyczajeni do oglądania meczów przez internet. Bogata oferta online jest jednym z największych zalet Jedenastki. Spotkania Serie A można oglądać na wszystkich rodzajach urządzeń: od telewizorów z Samsung Smart TV, przez smartfony z systemami Apple czy Android, aż po zwykłe komputery w wersji przeglądarkowej na www.elevensports.pl. 

To nie jedyne opcje! Jeżeli dla innych lig korzystamy już z aplikacji ipla lub dostępu do pakietu sportowego „Canal+ telewizja przez internet”, ligę włoską obejrzymy również tam. To doskonałe połączenie, jeżeli oprócz ligi włoskiej (czy także dostępnych na Eleven Sports Bundesligi i Ligi Hiszpańskiej) chcemy oglądać też mecze Premier League. Ile to wszystko będzie nas kosztowało?

Przez ograniczony czas mecze Serie A obejrzymy za darmo. Później to koszt od 15 zł miesięcznie

Darmowy dostęp do pakietu sportowego Canal+ uzyskamy dzięki miesięcznemu okresowi próbnemu, który oferowany jest w internetowym serwisie stacji. Na stronie https://www.canalplus.com/pl/ wybieramy odpowiedni pakiet i po podaniu numeru karty kredytowej lub debetowej możemy cieszyć się 30 dniami bezpłatnego oglądania meczów ze wszystkich największych lig europejskich. Wcześniej możemy złożyć rezygnację z usług, a jeśli tego nie zrobimy, z naszego konta co miesiąc pobierane będzie 50 zł.

Znacznie tańszy dostęp oferuje sam Eleven Sports. Na stronie stacji wykupimy go za 15,90 zł, podczas gdy w Ipli zapłacimy za miesiąc o złotówkę mniej. Najtańsza jest opcja długoterminowa, gdyż pakiet roczny w tym pierwszym przypadku kosztował będzie nas 159 zł (13,25 zł za miesiąc).

Ile mecze Serie A kosztują w telewizji? Tam do naszego podstawowego abonamentu doliczyć musimy koszt któregoś z pakietów oferujących kanały Eleven Sports. W zależności od naszych potrzeb dostaniemy:

  • Canal+ – pakiet Sport kosztujący 50 zł za miesiąc
  • Cyfrowy Polsat – pakiet Eleven Sports kosztujący dodatkowe 10 zł za miesiąc
  • Netia – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł lub sam pakiet Eleven Sports za 10 zł za miesiąc
  • Orange – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł (pierwsze 3 miesiące 0 zł) lub sam pakiet Eleven za 15 zł za miesiąc (plus pierwszy gratis)
  • UPC – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł za miesiąc lub sam pakiet Mega Sport Eleven za 15 zł za miesiąc
  • Vectra – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł (pierwsze 4 miesiące 24,99 zł) lub sam pakiet  Eleven za 14,99 zł (pierwsze 4 miesiące 7,49 zł)
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!