Serie A: comeback Milanu, Lazio lepsze od Interu

Nie brakowało emocji w 8. kolejce Serie A. Byliśmy w niej świadkami imponującego comebacku Milanu. W hitowych starciach Lazio ograło Inter, a Juventus pokonał Romę. Zapraszam na podsumowanie 8. kolejki Serie A.

Serie A: Lazio – Inter 3:1

W jednym z hitów 8. kolejki Serie A Lazio podejmował Inter. Mecz rozpoczął się lepiej dla gości. W 11. minucie Hysaj podciął jednego z rywali i arbiter wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Ivan Perisic, który pokonał golkipera. Była to jedyna bramka do przerwy. W drugiej połowie Lazio popisało się zdecydowanie lepszą skutecznością. W 64. minucie po rzucie karnym wyrównał Ciro Immobile. W 81. minucie o dobrym miejscu w dobrym czasie był Felipe Anderson i Lazio wyszło na prowadzenie. Wynik na 3:1 w doliczonym czasie gry ustalił Sergej Milinkovic-Savic, Serb wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Luisa Alberto i dobił Inter.

Serie A: Milan – Verona 3:2

Niemałe emocje czekały nas podczas rywalizacji Milanu z Veroną. Goście szybko wyszli na prowadzenie, bo już w siódmej minucie, ale do przerwy wygrywali 0:2 po tym, jak rzut karny wykorzystał Barak. W drugiej połowie piłkarze Milanu zaczęli wykorzystywać swoje okazje. W 59. minucie Olivier Giroud wykończył głową dośrodkowanie Rafaela Leao i Rossoneri złapali kontakt. W 76. minucie Franck Kessie wykorzystał rzut karny, a chwilę później Koray Gunter zanotował trafienie samobójcze i dlatego Milan wygrał 3:2.

Serie A: Juventus – Roma 1:0

W spotkanie lepiej mogła wejść Roma. Już na samym początku dośrodkowanie z rzutu wolnego odebrał Gianluca Mancini, który główkował na bramkę. Doskonałą interwencją popisał się jednak Wojciech Szczęsny. W 16. minucie jeden z piłkarzy Juventusu zacentrował w pole karne. Bentancur uderzył piłkę głową, ale jej kierunek zmienił jeszcze Moise Kean i Stara Dama objęła prowadzenie. W 44. minucie Roma miała doskonała okazję żeby wyrównać, ale rzut karny Veretout obronił Wojciech Szczęsny. W drugiej połowie Wilki nie miały już takiej dobrej okazji, dlatego mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Serie A: tabela po 8. kolejce

Liderem Serie A pozostaje Napoli. Klub Piotra Zielińskiego jako jedyny ma na swoim koncie komplet punktów po 8. kolejkach. Dwa punkty do Napoli traci Milan, który po imponującym comebacku ma 22 punkty. Trzeci jest Inter, ale traci aż siedem punktów do Napoli, na czwartej pozycji plasuje się Roma, piąte jest Lazio, szósta Atalanta, a dopiero na siódmym miejscu znajduje się Juventus.

Serie A: klasyfikacja strzelców po 8. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców jest Ciro Immobile. Włoch ma na swoim koncie aż siedem goli. Drudzy są Joao Pedro i Edin Dzeko, obaj strzelili po sześć bramek. Z kolei pięć razy na listę strzelców wpisywali się Destro, Martinez i Osimhen.