Serie A: Napoli wciąż liderem, Milan pokonał Atalantę

Napoli wciąż jest liderem po 7. kolejce Serie A. Natomiast w hicie Atalanta uległa Milanowi 2:3. Zapraszam na podsumowanie ligi włoskiej, gdzie znajdziesz relacje z najważniejszych spotkań, a także wyniki, tabelę i klasyfikację strzelców po 7. kolejce.

Serie A: Torino – Juventus 0:1

W jednym z sobotnich meczów zostały rozegrany derby Turynu. W mecz dobrze mógł wejść Juventus, gdyż pierwszą groźną sytuację stworzył już w piątej minucie. Weston McKennie strzelił jednak z odbitej piłki nad poprzeczką. W 38. minucie na prowadzenie próbowali wyjść piłkarze Torino, ale mocny strzał Mandragory z dystansu obronił Wojciech Szczęsny.

W drugiej połowie dominował już Juventus. W 53. minucie Juan Cuadrado doskonale dośrodkował w pole karne, a główką popisał się Alex Sandor, ale refleksem popisał się Milinovic-Savic. Na pierwszego gola trzeba było czekać bardzo długo. W 83. minucie Alex Sandro zagrał do Locatelliego, a Włoch uderzeniem tuż sprzed pola karnego umieścił piłkę od słupka w bramce.

Serie A: Fiorentina – Napoli 1:2

Napoli jest jedynym zespołem w Serie A, który ma na koncie komplet punktów. Przeciwnikiem w 7. kolejce była Fiorentina. Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 28. minucie z bliskiej odległości do siatki trafił Martinez Quarta. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. W 39. minucie po faulu ma Osimhenie rzut karny wykonywał Insigne. Włoch trafił w bramkarza, ale dobitkę wykorzystał Lozano.

Napoli prowadzenie objęło na początku drugiej połowy. W 50. minucie Piotr Zieliński posłał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, a piłkę w bramce umieścił Rrahmani. Napoli dowiózł ten wynik do końca i zanotował siódmą wygraną w tym sezonie.

Serie A: Atalanta – Milan 2:3

W hicie 7. kolejki Serie A Atalanta podejmowała Milan. Goście bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszej minucie rezultat meczu otworzył Calabria. Odpowiedzieć próbował Duvan Zapata. Kolumbijczyk okiwał obrońcę i znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale nie zdołał pokonać Maignana. Atalanta stworzyła kilka okazji, ale nie potrafiła ich wykorzystać, co zemściło się pod koniec pierwszej połowy. Piłkę niedaleko od pola karnego rywala przechwycił Tonali, który popędził w kierunku bramki i zdobył gola do szatni.

Milan w drugiej połowie podwyższył na 0:3. W 78. minucie piłkę w okienku umieścił Rafael Leao. Atalanta zbyt późno zaczęła odrabiać straty. W 86. minucie rzut karny wykorzystał Zapata, w doliczonym czasie gry wynik na 2:3 ustalił Pasalic.

Serie A: tabela po 7. kolejce

Liderem Serie A pozostaje Napoli, który jako jedyny wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Za klubem Piotra Zielińskiego jest Milan. Rossoneri pozwolili sobie w tym sezonie tylko na jeden remis. Podium zamyka Inter, a za mistrzami Włoch są Roma, Fiorentina, Lazio i Juventus.

Serie A: klasyfikacja strzelców po 7. kolejce

Nie wykształcił się nam jeszcze samodzielny lider klasyfikacji strzelców Serie A. Na pierwszym miejscu są Ciro Immobile oraz Edin Dzeko, którzy mają na swoim po sześć goli. Pięć bramek strzelił Lautaro Martinez, natomiast po cztery trafienia mają Joao Pedro, Veretout, Pellegrini, Vlahovic, Destro i Osimhen.