Serie A: sensacyjna porażka Juve – podsumowanie 2. kolejki

Juventus w drugiej kolejce Serie A zaprezentował się jeszcze gorzej i przegrał z Empoli. W dobrej formie jest Inter, który po raz kolejny zdobył komplet punktów. Zapraszam na podsumowanie ligi włoskiej.

Serie A: Verona – Inter 1:3

Dobrą formę po raz kolejny pokazali piłkarze Interu. Mecz nie rozpoczął się dla nich najlepiej. Po kwadransie gry błąd popełnił Handanovic, który niedokładnie podał piłkę i przejął ją przeciwnik. Taki prezent wykorzystał Ivan Ilic. Mistrzowie Włoch odbudowali się jednak w drugiej połowie. Już kilka chwil po jej rozpoczęciu na 1:1 głową strzelił Lautaro Martinez. Argentyńczyk mógł chwilę później dać Interowi prowadzenie, ale tego dnia nie był zbyt skuteczny.

Kwadrans przed końcem na boisko wszedł Joaquin Correa, dla którego był to debiut w barwach Interu. Były zawodnik Lazio skompletował dublet i zapewnił Interowi trzy punkty.

Serie A: Juventus – Empoli 0:1

Takiego rozstrzygnięcia pewnie nikt się nie spodziewał! Juventus wprawdzie musiał sobie radzić bez Ronaldo, który odszedł do Manchesteru United, ale trudno było przypuszczać, że wielokrotny zdobywca Scudetto ulegnie Empoli przed własną publicznością. Juventus jako pierwszy stworzył sobie dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie. W bramkarza uderzył jednak Federico Chiesa. Jedna z gwiazd Euro 2020 pokazywała swój olbrzymi talent i po indywidualnej akcji po raz kolejny chciała zaskoczyć golkipera rywali, ale ponownie świetnie interweniował.

Jedną z niewielu okazji wykorzystali piłkarze Empoli. Piłka dostała się w pole karne pod nogi Mancuso, który z bliskiej odległości bez problemu pokonał Wojtka Szczęsnego. Odpowiedzieć ponownie próbował Chiesa, ale bramkarz przeniósł piłkę po uderzeniu głową nad poprzeczkę. Po wejściu na plac gry i Locatelli chciał doprowadzić do wyrównania, ale piłkarze Juve nie dopięli swego i sensacyjnie przegrali z Empoli 0:1.

Serie A: Genoa – Napoli 1:2

Napoli omal nie straciło punktów w starciu z Genoą. Goście przeważali w meczu, ale nie stwarzali sobie wielu groźnych okazji. W 30. minucie dobre podanie otrzymał Lorenzo Insigne. Włoch ładnie zabrał się z piłką i oddał mocne uderzenie, ale golkiper nie dał się pokonać. Sirigu skapitulował w 39. minucie. Dobry strzał zza pola karnego oddał Fabian Ruiz i Napoli do przerwy prowadziło 0:1.

Na początku drugiej połowy na placu gry pojawił się Aleksander Buksa, który debiutował w barwach Genoi. W 50. minucie gospodarze osaczyli bramkę Napoli, ale drużyna Piotra Zielińskiego wyszła z opresji obronną ręką. W 69. minucie Cambiaso uderzeniem z woleja doprowadził do wyrównania. Kwadrans później zwycięstwo dla Napoli zagwarantował jednak Petagna, który zaliczył wejście smoka. Włoch wykorzystał dośrodkowanie Ruiego z rzutu wolnego i wpisał się na listę strzelców.

Serie A: tabela po 2. kolejce

Liderem po 2. kolejce jest Lazio, które ma jak do tej pory najkorzystniejszy bilans bramkowy. Aż cztery inne kluby mają na swoim koncie także komplet sześciu punktów. Są nimi Roma, Inter, Milan oraz Napoli. Juventus natomiast zgromadził do tej pory tylko jedno oczko.

Serie A: klasyfikacja strzelców po 2. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców po 2. kolejce jest Ciro Immobile. Napastnik Lazio ma na swoim koncie cztery trafienia. Za Włochem jest pomocnik Romy – Veretout, który trzykrotnie znajdywał drogę do bramki rywala.