Serie A: Inter zachował formę, wpadka Juventusu

Za nami emocje związane z Serie A. Pierwsza kolejka zakończyła się parę dni temu. Działo się w niej dosyć sporo, zapraszam na podsumowanie ligi włoskiej.

Serie A: Inter – Genoa 4:0

Inter mimo straty Lukaku czy Hakimiego pokazał klasę. Już w szóstej minucie wynik spotkania otworzył Skriniar, który wykorzystał dośrodkowanie debiutującego Calhanoglu z rzutu rożnego. Turek popisał się w 14. minucie bardzo dobrym strzałem z dystansu i do asysty dołożył bramkę. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Perisic, ale gol Chorwata został anulowany po analizie VAR.

W druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale mimo kilku okazji Genoa nie potrafiła zagrozić poważnie Interowi, co zemściło się pod koniec rywalizacji. W 74. minucie Barella dobiegł do piłki sparowanej przez Sirigu i zagrał do Vidala, który bez problemu umieścił piłkę w bramce. Swojego debiutanckiego gola zdobył także Edin Dzeko, który ustalił końcowy wynik na 4:0.

Serie A: Udinese – Juventus 2:2

Mecz z ławki zaczął Cristiano Ronaldo, który rzekomo ma przenieść się do innego klubu. Juventus mimo braku Portugalczyka szybko objął prowadzenie. W trzeciej minucie do Dybali zagrał Bentancur, a dobrą okazję z bliska wykorzystał uderzeniem w kierunku dalszego słupka Argentyńczyk. Na podwyższenie prowadzenia nie trzeba było długo czekać. W 23. minucie Dybala zagrał do Cuadrado, a Kolumbijczyk wbiegł w pole karne i z ostrego kąta pokonał Silvestriego.

Druga połowa nie była najlepsza w wykonaniu Juventusu, a szczególnie Wojciecha Szczęsnego. Najpierw Polak nie złapał prostego uderzenia, sparował piłkę przed siebie i doprowadził do jedenastki, z której padł gol kontaktowy. Później  w 83. minucie bramkarz Starej Damy popełnił koszmarny błąd podczas wybijania futbolówki, który szybko wykorzystali przeciwnicy i doprowadzili do wyrównania.

W doliczonym czasie gry wydawało się, że Juventus został uratowany przez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pokonał golkipera głową, ale okazało się, że znajdował się na pozycji spalonej. Końcowy wynik to 2:2.

Serie A: Roma – Fiorentina 3:1

Mourinho w dobrym stylu przywitał się z kibicami we Włoszech. Portugalski szkoleniowiec nie mógł sobie wyobrazić lepszego początku rywalizacji. W 17. minucie źle do piłki wyszedł Drągowski. Polak sfaulował Abrahama i obejrzał czerwoną kartkę. Gospodarze nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie. Przewagę wykorzystali w 26. minucie. Abraham zagrał do Mkhitaryana, który w sytuacji sam na sam z łatwością pokonał bramkarza.

Na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Nicolo Zaniolo. Goście wykorzystali nieuwagę Romy i w 60. minucie Milenkovic pokonał bramkarza. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 64. minucie do siatki trafił Veretout, a kwadrans później Francuz w sytuacji sam na sam skompletował dublet i zapewnił Romie komplet punktów.

Najlepsze zagrania debiutującego Abrahama z meczu z Fiorentiną:

Serie A: wyniki 1. kolejki

W pierwszej kolejce obyło się bez większych sensacji. Jedyną niespodzianką jest wpadka Juventusu, do której przyczynił się Wojciech Szczęsny. Stara Dama tylko zremisowała z Udinese 2:2, choć wygrywała dwiema bramkami.

Serie A: tabela po 1. kolejce

Liderem po pierwszej kolejce jest Inter, który pewnie pokonał Genoę 4:0. Drugie miejsce zajmuje Lazio, a podium zamyka drugi klub ze stolicy – Roma, choć bilans tych drużyn jest taki sam. Komplet punktów mają także Napoli, Bologna, Sassuolo, Atalanta i Milan.

Serie A: klasyfikacja strzelców po 1. kolejce

Nikomu nie udało się strzelić hat-tricka, a więc nie mamy samodzielnego lidera klasyfikacji strzelców po 1. kolejce. Czterech piłkarzy zdobyło jednak po dwie bramki. Są nimi Zaccagni, Veretout, Joao Pedro i De Silvestri.