Sensacje w Monte Carlo! Znamy ćwierćfinalistów

Czwartkowe mecze 1/8 finału turnieju Masters 1000 w Monte Carlo przyniosły sensacyjne rozstrzygnięcia. Z turniejem pożegnali się Novak Djoković, czy też Alexander Zverev.

• Evans lepszy od Djokovicia
  • Zverev żegna się z turniejem
  • Wszystkie pary 1/4 finału

Daniel Evans – Novak Djoković (6:4, 7:5)

Pierwszy turniej Masters na kortach ziemnych i od razu spora sensacja. Novak Djoković odpadł w 1/8 finału, przegrywając w dwóch setach z 33. rakietą świata – Brytyjczykiem Danem Evansem. Serb przez całe spotkanie grał bardzo słabo, co było szokiem dla wszystkich obserwujących to spotkanie. Nole na początku meczu od razu dał się przełamać. Później wrócił do gry i wyrównał stan pierwszego seta, jednak w decydującym 9. gemie ponownie stracił swój serwis. Rażąca była bezradność Serba i zniechęcenie do gry. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 dla Djokovicia i wielu sądziło, że Serb powrócił na swój poziom i zdoła odwrócić losy spotkania. Tak się jednak nie stało. Evans przez cały mecz grał solidny tenis, co jak się okazało wystarczyło na słabo dysponowanego Novaka Djokovicia. Spotkanie najlepiej podsumował Rafał Smoliński:

David Goffin – Alexander Zverev (6:4, 7:6[7])

Kolejną, choć zdecydowanie mniejszą sensacją niż odpadnięcie Nole, jest porażka Alexandra Zvereva w starciu z Davidem Goffinem. Niemiec był faworytem, jednak od początku było wiadomo, że będzie to wyrównane spotkanie. Wielu typowało, że może się zakończyć dopiero w decydującym, trzecim secie. Tak się jednak nie stało i to David Goffin wygrał w dwóch setach. Spotkanie było bardzo wyrównane i decydowały pojedyncze piłki w poszczególnych gemach, czy też tie-breaku jak w przypadku drugiego seta. Belg wygrywał właśnie większość takich piłek, co niewątpliwie jest sporym zaskoczeniem i ostatecznie to on zagra w ćwierćfinale właśnie z pogromcą Djokovicia – Danem Evansem.

Pary 1/4 finału ATP Masters Monte Carlo

Po odpadnięciu Djokovicia głównym faworytem do wygrania w Monte Carlo jest Rafael Nadal. Mało kto potrafi poradzić sobie z Hiszpanem na kortach ziemnych, jednak byliśmy już świadkami niejednej sensacji w tym turnieju.

Tsitsipas S. – Davidovich Fokina A. (11:00)   —> OBSTAW MECZ
Evans D. – Goffin D. (12:30)   —> OBSTAW MECZ
Ruud C. – Fognini F. (14:00)  —> OBSTAW MECZ
Rublow A. – Nadal R. (15:30)  —> OBSTAW MECZ

Turniej ATP Masters 1000 Monte Carlo to pierwsze zawody w sezonie z cyklu Masters na kortach ziemnych. Pula nagród wynosi 2 460 585 €, natomiast zwycięzca zgarnie 251 085 €. Mecze rozgrywane na korcie centralnym można oglądać na sportowych antenach Polsatu.