San Marino z ogromnym sukcesem. Punkt na wyjeździe

Redakcja

14 października 2020

San Marino

San Marino przerwało serię czterdziestu meczów bez porażki, urywając punkty reprezentacji Liechtensteinu. Goście byli blisko zwycięstwa!

DOMINACJA SŁABSZYCH

Wczorajsze spotkania Ligi Narodów mocno zaskoczyły sympatyków piłki nożnej rozstrzygnięciami. Ukraina zwyciężyła z Hiszpanią, Szwajcaria po szalonym meczu zremisowała z Niemcami, Luksemburg pokonał Czarnogórę, a Malta zaskoczyła w meczu z Łotwą. Szczególnie wyjątkowy wieczór przeżyli jednak reprezentanci innego kraju.

Choć Liechtenstein zajmuje dopiero 180. miejsce w rankingu FIFA, byli niewątpliwymi faworytami w starciu z San Marino, które plasuje się na ostatniej pozycji, a w historii rozgrywek jeszcze nigdy nie wygrali żadnego meczu o stawkę. Wczoraj sprawili jednak wielką sensację, zachowując w Vaduz czyste konto i zdobywając w dodatku pierwsze punkty od sześciu lat.

ZAWODNICY SAN MARINO BYLI O KROK OD HISTORYCZNEGO TRIUMFU

Przesadnie po spotkaniu nie cieszył się jednak trener. Nic w tym dziwnego – goście przeważali, stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki i mogli po raz pierwszy zdobyć komplet punktów w oficjalnym spotkaniu. Najlepszą okazję na wyjście na prowadzenie miał w końcówce meczu piłkarz włoskiego US Vibonese, Filippo Berardi, ale niestety zmarnował sytuację.

Mimo niedosytu reprezentacja gości może być usatysfakcjonowana. Pokazali się z dobrej strony w tym spotkaniu, a Ligi Narodów nie pożegnają z zerowym dorobkiem. To szczęśliwy dzień dla przedstawicieli tego kraju!

Autor tekstu

Najnowsze wpisy