Roland-Garros: Fenomenalne Polki w deblu

W niedzielę w wielkoszlemowym Roland-Garros rozgrywanym w Paryżu byliśmy świadkami wspaniałej remontady z udziałem Igi Świątek! Swój zwycięski mecz deblowy wygrała również Magda Linette. Do kibiców tenisa z całego świata dotarła także smutna wiadomość.

Dwie Polki w 1/8 finału

Iga Świątek razem z Bethanie Mattek-Sands w deblowym pojedynku z Su-Wei Hsieh i Elise Mertens dokonały wspaniałej remontady wygrywając w trzecim z secie 6 gemów z rzędu. W pierwszy set zakończył się wynikiem 5:7 a drugi 6:4. Polka i Amerykanka przegrywały już decydujący set 1:5. Ostatecznie pokonały rozstawioną z pierwszym numerem tajwańsko-belgijski duet 7:5. W całym trzecim secie „nasza” para deblowa kobiet obroniła, aż 7 (!) piłek meczowych. To zwycięstwo pozwoliło awansować do ćwierćfinału, gdzie Iga i Bethanie czekają na swoje przeciwniczki. Będą to zwyciężczynie starcia Darija Jurak/ Andreja Klepac vs. Hao-Cing Chan/Latisha Chan. Warto wspomnieć, także że Iga Świątek w poniedziałek rozegra mecz singla 1/8 rundy finału z Martą Kostjuk.

Magda Linette wczoraj odpadła z turnieju singlowego. W niedzielę jednak także z Amerykanką razem Bernardą Perą pokonały w dwóch tie-breakach Lucie Hradecką i Laure Siegemund. W obu deblach było 7:5. Linette i Pera w ćwierćfinale zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu Melichar/Schuurs vs. Pawluczenkowa/Rybakina.

Roger Federer kończy grę w Roland-Garros 2021

Wczoraj w trzecim swoim meczu w tym turnieju Roger Federer popisał się fenomenalnym zagraniem, niczym z najlepszych lat w meczu z Dominikiem Koepferem, które wygrał 3:1.

Gdy Matteo Berrettini szykował się do spotkania w 1/8 finału ze Szwajcarem nie spodziewał się, że tak łatwo awansuje do ćwierćfinału. Federer w niedzielę popołudniu ogłosił, że poddaje spotkanie z Włochem z powodów zdrowotnych. Szwajcar obawia się o stan swoich kolan. Po dwóch operacjach i rocznej operacji Roger Federer wrócił na kort, jednak na ten moment nie jest w stanie rozegrać więcej niż 3 mecze w Roland-Garros. Poniżej komunikat prasowy.