Pobierz aplikację betfan na telefon
Rok do MŚ Katar 2022. Sprawdź swoją wiedzę w quizie o mundialu

Mistrzostwa świata – Katar 2022 odbędą się już za rok! Mecz otwarcia mundialu zaplanowany jest na 21 listopada. Co wiesz o pierwszym turnieju w państwie arabskim? Czy znasz drużyny, które się zakwalifikowały? Sprawdź swoją wiedzę w quizie dot. MŚ w Katarze.

Mistrzostwa świata – Katar 2022 budzą wiele kontrowersji. Jednak czas do ich inauguracji leci nieubłaganie i już za rok najlepsi piłkarze globu będą walczyć o Puchar Świata. Znamy już niektórych finalistów, ale kolejni wciąż walczą o udział w mundialu. Sprawdź swoją wiedzę, ile o nich wiesz, jak i o samym turnieju finałowym. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 8/10 to rezultat satysfakcjonujący. Pamiętaj, że w grze o nagrody quiz możesz rozwiązać tylko raz!

0%
80
Created on
Rok do MŚ Katar 2022. Sprawdź swoją wiedzę w quizie o mundialu

Rok do mistrzostw świata Katar 2022. Sprawdź swoją wiedzę w quizie o mundialu

Mistrzostwa świata - Katar 2022 odbędą się już za rok! Mecz otwarcia mundialu zaplanowany jest na 21 listopada. Co wiesz o pierwszym turnieju w państwie arabskim? Czy znasz drużyny, które się zakwalifikowały? Sprawdź swoją wiedzę w quizie dot. MŚ w Katarze. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 8/10 to rezultat satysfakcjonujący. Pamiętaj, że w grze o nagrody quiz możesz rozwiązać tylko raz!

1 / 10

1. Mundial w Katarze rozpocznie się równo za rok - 21 listopada 2022 roku. A kiedy się zakończy?

2 / 10

2. Z racji tego, że mundial odbędzie się nie latem, jak zwykle to bywało, ale późną jesienią, to zmianie ulegnie również kalendarz rozgrywek klubowych. Ile w przybliżeniu dni różnicy będzie między ostatnią kolejką ligową w czołowych ligach europejskich, a meczem otwarcia mundialu?

3 / 10

3. Decyzja o tym, że Katar ugości mistrzostwa świata w 2022 roku zapadła w 2009 roku. Głosowanie na gospodarza mundialu odbywało się w czterech etapach. Które z wymienionych państw nie kandydowało w tym wyścigu?

4 / 10

4. Katar to państwo o małej powierzchni (11,5 tys. km kwadratowych - mniej więcej tyle, ile liczy sobie województwo świętokrzyskie) z niewielką liczbą miast. Mimo to mundial odbędzie się ośmiu stadionach. A w ilu miejscowościach?

5 / 10

5. Obecnie prawo gry na mundialu zapewniło sobie 13 reprezentacji. Kto oprócz gospodarza - Kataru zapewnił sobie bilet na mistrzostwa świata jako pierwszy?

6 / 10

6. Kiedy natomiast odbędą się ostatnie mecze eliminacyjne do mundialu?

7 / 10

7. Eliminacje zasadnicze jak w Europie dobiegły już końca. W innych regionach wciąż trwają, ale również zmierzają ku końcowi. Kto jest zatem liderem klasyfikacji strzelców kwalifikacji do mundialu bez podziału federacje?

8 / 10

8. Wokół mundialu w Katarze narosło wiele kontrowersji. Są spowodowane m.in. rzekomą korupcją i kupieniem mistrzostw, zmianą terminu rozgrywania turnieju czy przypadkami śmiertelnymi w trakcie budowy stadionów. Wątpliwości były również cd. liczby reprezentacji, które wystąpią w MŚ w 2022 roku. Ile ich ostatecznie pojawi się w Katarze?

9 / 10

9. Szansę występu w mundialu posiada wciąż reprezentacja Polski. 26 listopada odbędzie się losowanie baraży. Na którą z wymienionych drużyn nie może trafić Polska?

10 / 10

10. W grze o mundial wciąż pozostaje jeszcze 61 reprezentacji. Pewne jest, że zabraknie już niektórych zasłużonych drużyn z pierwszej 50-tki rankingu FIFA. Która z tych drużyn sklasyfikowana została najwyżej w listopadowym notowaniu i nie wystąpi w mistrzostwach świata?

Your score is

The average score is 43%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!