Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Robert Lambert indywidualnym mistrzem Europy!

dodano: 12 Sierpnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

Robert Lambert został nowym indywidualny mistrz Europy na żużlu! To młody Brytyjczyk i zawodnik PGG ROW Rybnik. Srebro zdobył Duńczyk Leon Madsen, a na podium zmieścił się Grigorij Łaguta. Przeciętnie wypadli Polacy.

ROBERT LAMBERT BYŁ NAJLEPSZY

Przed ostatnią rundą w Toruniu wciąż nic nie było pewne, a w grze o tytuł pozostali Lambert i Madsen. Spotkali się oni już na początku rywalizacji, a ich losy przez całe zawody układały się różnie. Mistrzostwo wyłonione zostało dopiero w wielkim finale, do którego Robert Lambert wszedł bezpośrednio, a Madsen w barażach. To Duńczyk był uważany za faworyta ze względu na większe doświadczenie. Lambert jednak odjechał na bezpieczny dystans już na samym początku i utrzymał przewagę. Odnotował pewną wygraną, stając się pierwszym Brytyjczykiem, który sięgnął po mistrzostwo Europy w nowej formule.

Najlepszy z Polaków, Bartosz Smektała, zajął piąte miejsce, tracąc do podium aż 9 punktów. Jako jedyny przebił się do barażu. Bardzo pechowo zawody zakończyły się dla Davida Bellego, który doznał wypadku podczas 12. wyścigu, gdy wjechał w niego Andriej Kurdiaszow. Rosjanin także nie kontynuował zawodów.

TO JEGO NAJWIĘKSZY SUKCES

Dzięki temu zwycięstwu w TAURON SEC Robert Lambert otrzymał przepustkę do cyklu Grand Prix. W dotychczasowej karierze Brytyjczyka osiągnięcie sprzed kilku dni jest największym triumfem. „To jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Pokonałem naprawdę długą drogę, żeby znaleźć się tu, gdzie teraz jestem” – powiedział tuż po finale.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Sporty Motorowe/

GP Hiszpanii - zapowiedź + typy 09.05

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Będzie to już czwarty wyścig w tym sezonie Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, ale nieznacznie za nim uplasował się Max Verstappen Czy...
Warta Poznań/

2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 - zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w...