Pobierz aplikację betfan na telefon
Robert Kubica chwalony przez George’a Russela

Robert Kubica w poprzednim sezonie występował w Williamsie. Plotkowało się o tym, że on i George Russell nie do końca się dogadują, ale okazuje się, że wcale tak nie było.

ROBERT KUBICA SIĘ NIE MYLIŁ

Były partner Kubicy w ekipie Williamsa wystąpił w podcaście o Formule 1, Beyond the Grid. Padło pytanie o kierowcę z naszego kraju i współpracę z nim.

Russell szczególnie docenił imponującą wiedzę Polaka pod względem technicznym, do której – jak sam uznał – nigdy się nie zbliżył. Wspomniał, że Robert Kubica ma również świetną pamięć, co jest niesamowicie istotne dla kierowcy wyścigowego. „Pamiętał dokładnie co działo się na okrążeniach rozgrzewkowych, na poszczególnych kółkach.  Po wszystkim mówił: „Gdy testowałem samochód w Barcelonie w 2017 roku, to mieliśmy to i to i myślę, że teraz też tego nam trzeba”. A ja siedziałem, będąc pod ogromnym wrażeniem. I nigdy się nie mylił. Nigdy.”

RUSSELL CZĘSTO GO POKONYWAŁ

Był zaskoczony pokonaniem Kubicy we wszystkich sesjach kwalifikacyjnych, nie spodziewał się tego. Przyznał, że nauczył się od niego wielu rzeczy i zaczął zwracać uwagę na aspekty, które do tej pory wydawały mu się mało istotne. Wspomniał, że jest wdzięczny za to, że miał możliwość jeżdżenia z takim kierowcą.

George Russell i Robert Kubica jeździli w Williamsie w 2019 roku. Ekipa zakończyła na ostatnim miejscu ze zdobytym jednym punktem przez Kubicę za 10. miejsce w wyścigu na torze Hockenheim. W tym sezonie Brytyjczyk radzi sobie nieco lepiej. Choć nie zdobył jeszcze punktu, to dwukrotnie awansował do Q2.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!