Pobierz aplikację betfan na telefon
RG 2021: Wygrana Majchrzaka. Ruud kolejnym przeciwnikiem

Roland Garros trwa w najlepsze. W poniedziałek na paryskich kortach zagrał Kamil Majchrzak. Polak wygrał swoje spotkanie!

Wygrana z Cazaux w 4 setach

Kamil Majchrzak jest już niestety ostatnim przedstawicielem reprezentantów Polski w turnieju męskim w grze pojedynczej. W niedzielę z tegorocznym French Open pożegnał się Hubert Hurkacz, który nieoczekiwanie przegrał z kwalifikantem z Holandii.

Majchrzak w 1. rundzie Rolanda Garrosa zagrał z reprezentantem gospodarzy – Arthurem Cazaux, który swój udział w drabince turnieju głównego zawdzięczał dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Panowie często grali wymiany powyżej 10 uderzeń. Kamil prezentował naprawdę dobry tenis na przyzwoitym poziomie. To wystarczyło żeby pokonać 18-latka. Widać było, że Cazaux brakuje ogrania i nie radzi sobie w decydujących momentach meczu. Polak ostatecznie wygrał na dystansie 4 setów i pewnym krokiem awansował do 2. rundy wielkiego szlema, co jest już dla niego pewnego rodzaju osiągnięciem.

Kamil Majchrzak – Arthur Cazaux 6:4, 2:6, 6:4, 6:4

Kamil Majchrzak – Casper Ruud w 2. rundzie

W 1/32 finału poprzeczka będzie zawieszona już zdecydowanie wyżej. Majchrzak zmierzy się Casperem Ruudem, który rozgrywa obecnie swój życiowy sezon na kortach ziemnych. Norweg w turnieju jest rozstawiony z numerem 15 i będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ruud w 1. rundzie pokonał również reprezentanta gospodarzy – nieobliczalnego Beonita Paire’a. Francuz nie radził sobie ostatnio zbyt dobrze na kortach, jednak zawsze jest groźnym przeciwnikiem. Norweg pokonał rywala w czterech setach 5:7, 6:1, 6:2, 7:6(4) i pokazał, że naprawdę spisuje się dobrze na popularnej „cegle”. Przed Kamilem niezwykle trudne zadanie. Liczę na to, że Polak pokaże swój najlepszy tenis i przynajmniej nawiąże walkę z Casperem Ruudem.

RG 2021: Gdzie oglądać? Transmisje w TV i online

Cały turniej French Open 2021 będzie transmitowany na kanałach Eurosportu. Spotkania będzie można również oglądać online w Eurosport Playerze. Dodatkowo pokazywane będą wszystkie mecze Polaków, niezależnie od tego na jakim korcie będą rozgrywać swoje spotkania.

Roland Garros 2021 to drugi w sezonie turniej wielkoszlemowy. Odbywa się na paryskich kortach ziemnych w dniach 30 maja – 13 czerwca, a pula nagród w tym roku wynosi przeszło 34 mln euro.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!