RG 2021: o krok od polskiego finału

Magda Linette w parze z Bernardą Perą i Iga Świątek wraz z Bethanie Mattek-Sands zawalczą o deblowy finał Roland Garros. Obie Polki mogą trafić na siebie dopiero w finale.

RG 2021: Pawluczenkowa i Rybakina pokonane w trzech setach

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla polsko-amerykańskiego duetu. Linette i Pera przy pierwszej okazji przełamały przeciwniczki. Pawluczenkowa i Rybakina jednak szybko doprowadziły do remisu i stanu po 2 w gemach. Wynik remisowy utrzymywał się do stanu 5:5. W kolejnym gemie Polka i Amerykanka ponownie przełamały serwis oponentek i ostatecznie wygrały pierwszą partię 7:5. W drugim secie Pawluczenkowa i Rybakina zaliczyły świetny comeback od stanu 1:3 do zwycięstwa w 6:4. Trzeba przyznać, że wtedy większe szanse dawano zawodniczkom z Rosji i Kazachstanu na ostatecznym triumf w trzeciej partii. Tak się na szczęście dla nas nie stało i to Magda Linette w parze z Bernardą Perą zachowały spokój i wygrały w decydującym secie 6:2.

Linette/Pera – Pawluczenkowa/Rybakina 7:5, 4:6, 6:2

RG 2021: Szansa na polski finał w deblu

Zarówno Magda Linette, jak i Iga Świątek będą rozgrywały swoje mecze półfinałowe w grze podwójnej. Spotkania odbędą się w najbliższy piątek, a transmisję z obu meczów z pewnością przeprowadzi stacja Eurosport. Większe szanse na awans do wielkiego finału ma duet Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands. Magda Linette i Bernarda Pera zagrają z czeskim duetem Krejcikova/Siniakova. Pierwsza z Czeszek jest w wyśmienitej formie. Dzisiaj awansowała do półfinału w turnieju singlowym. My jednak wierzymy, że Magda po raz kolejny pokaże się z bardzo dobrej strony tak, jak czyni to przez ostatnie 2 tygodnie.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands – Irina Begu/Nadia Podoroska (11.06)
Magda Linette/Bernarda Pera – Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (11.06)

RG 2021: Porażka Igi Świątek w ćwierćfinale gry pojedynczej

Niestety, po dobrych informacjach czas również przekazać tą trochę gorszą. Chociaż ćwierćfinał Wielkiego Szlema to bardzo dobre osiągnięcie to jednak wszyscy od Igi Świątek oczekiwali obrony tytułu zdobytego w poprzednim roku na paryskich kortach. Maria Sakkari jednak okazała się zbyt trudną przeciwniczką w dniu dzisiejszym. Greczynka grała fenomenalnie i pokazała dużo jakości w swoim tenisie. Iga natomiast nie grała najlepiej. Widać było, że coś dokucza Polce. Świątek po 2. gemie drugiego seta zdecydowała się na przerwę medyczną. Po tej interwencji na udzie Polki pojawił się bandaż. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego tylko po prostu efekt trudów dwutygodniowego turnieju.

Iga Świątek – Maria Sakkari 4:6, 4:6

Roland Garros 2021 to drugi w sezonie turniej wielkoszlemowy. Odbywa się na paryskich kortach ziemnych w dniach 30 maja – 13 czerwca, a pula nagród w tym roku wynosi przeszło 34 mln euro. Obrończynią tytułu jest Iga Świątek. Zwyciężczynie turnieju deblowego French Open 2021 otrzymają 244 295 euro do podziału na parę.