RG 2021: Iga Świątek w ćwierćfinale!

Iga Świątek pokonała Martę Kostjuk po zaciętym spotkaniu i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowej imprezy Roland Garros 2021.

Najtrudniejszy mecz Igi w Paryżu

Marta Kostjuk jest z pewnością jedną z pozytywnych niespodzianek paryskiego turnieju. Zaledwie 18-letnia Ukrainka już w 1. rundzie zdołała wyeliminować Gabrinie Mugruzę i tak jak Świątek, przystępowała do spotkania w 1/8 finału bez straty seta we wcześniejszych meczach.

Początek spotkania już wskazywał na to, że Polkę czeka bardzo ciężka przeprawa. Pierwszy set był bardzo wyrównany do stanu 3-3 w gemach. Później to Iga zaczęła narzucać tempo gry i zmuszała rywalkę do popełniania błędów w efekcie czego to Polka wygrała trzy kolejne gemy, a tym samym całą partię 6:3. Widać było większe doświadczenie i ogranie w decydujących momentach na korzyść Igi Świątek.

Drugi set toczył się na podobnych warunkach jak pierwszy. Kostjuk pokazywała umiejętności i charakter, jednak to Polka przeważyła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając drugiego seta 6:4. Mecz był toczony w wyśmienitym tempie i na bardzo wysokim poziomie. Iga zakończyła spotkanie z 24 winnerami na koncie.

Iga Świątek – Marta Kostjuk 6:3, 6:4

W taki sposób Iga Świątek zakończyła mecz. Po prostu fenomenalnie:

A z całego świata od znakomitych tenisistów płyną ciepłe słowa w kierunku naszej reprezentantki:

Iga Świątek – Maria Sakkari (09.06)

W ćwierćfinale French Open Polka zmierzy się z Marią Sakkari, która w 1/8 finału pokonała finalistkę sprzed roku Sofię Kenin 6:1, 6:3. Trzeba przyznać, że Greczynka gładko uporała się z Amerykanką. Sakkari jest w wyśmienitej formie i na pewno trzeba jej się obawiać. Zapowiada się kolejne kapitalne spotkanie z udziałem naszej reprezentantki. Iga Świątek z pewnością jest faworytką w tym meczu, jednak Maria Sakkari na pewno postawi twarde warunki i zaprezentuje się z dobrej strony, jak w całym wielkoszlemowym turnieju. Wierzymy jednak, że Polka po raz kolejny pokaże, że jest „królową mączki” i na paryskich kortach nie ma sobie równych.

Iga Świątek – Maria Sakkari (09.06) – Gdzie oglądać? Transmisja w tv i online

Cały turniej French Open 2021 jest transmitowany na kanałach Eurosportu. Spotkania można również oglądać online w Eurosport Playerze. Mecz Iga Świątek – Maria Sakkari odbędzie się 9 czerwca. Dokładna godzina spotkania zostanie podana dziś wieczorem przy ustalaniu terminarza na jutrzejszy dzień.

Roland Garros 2021 to drugi w sezonie turniej wielkoszlemowy. Odbywa się na paryskich kortach ziemnych w dniach 30 maja – 13 czerwca, a pula nagród w tym roku wynosi przeszło 34 mln euro. Obrończynią tytułu jest Iga Świątek.