Pobierz aplikację betfan na telefon
RG 2021: 1. runda – z kim zagrają Polacy?

Roland Garros rozpocznie się już 30 maja i wiemy już na kogo w 1. rundzie trafili reprezentanci Polski. Cała czwórka z pewnością nie może narzekać na takie losowanie. 

RG 2021: z kim zagra Iga Świątek i Magda Linette?

Polacy zdecydowanie nie mogą narzekać na tegoroczne losowanie w turnieju French Open. Iga Świątek zagra z Kają Juvan, czyli obecnie 101. rakietą świata według rankingu WTA. Świątek zna Juvan z turniejów juniorskich. Razem grały ze sobą w deblu, zdobywając medal młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires. Słoweńska tenisistka nie powinna stanowić większego zagrożenia dla Polki, jednak na pewno nie można traktować już tego meczu jako wygranego. Iga musi podejść do spotkania bardzo skupiona i narzucić swój styl gry Juvan. Gdy tak się stanie, możemy być spokojni o wynik. Obie tenisistki mierzyły się już ze sobą w tym roku. W turnieju WTA w Melbourne zwyciężyła Polka 2:6, 6:2, 6:1.

Magda Linette z kolei trafiła chyba jeszcze lepiej. Jej rywalką w 1. rundzie wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa będzie Chloe Paquet, czyli obecnie 248. tenisistka na świecie. Udział w głównej drabince turnieju Francuzki jest możliwy tylko dzięki dzikiej karcie, którą organizatorzy przyznali właśnie Chloe. Magda będzie zdecydowaną faworytką w tym meczu, jednak nigdy nie należy lekceważyć zawodników gospodarzy turnieju.

Polki w 1. rundzie turnieju gry pojedynczej:

Iga Świątek – Kaja Juvan 
Magda Linette – Chloe Paquet

RG 2021: Majchrzak zagra z reprezentantem gospodarzy a Hurkacz z kwalifikantem

Kamil Majchrzak, który dostał się do turnieju głównego bez kwalifikacji, dzięki wycofaniu się kilku graczy z TOP 100, zagra z reprezentantem Francji, który w turnieju może zagrać dzięki dzikiej karcie. Jest to bardzo podobny przypadek jak przeciwniczki Magdy Linette. Arthur Cazaux, bo o nim mowa, stawia dopiero swoje pierwsze kroki w rozgrywkach seniorskich. Na co dzień zajmuje dopiero odległe 451. miejsce w rankingu ATP, jednak chłopak ma dopiero 18 lat. Majchrzak będzie faworytem, jednak tak jak w przypadku Magdy, trzeba uważać na reprezentantów gospodarzy, bo potrafili oni w niejednym turnieju zaskoczyć i wygrać ze zdecydowanie wyżej sklasyfikowanym rywalem.

Hubert Hurkacz również poznał już swojego przeciwnika. Polak trafił na kwalifikanta  z Holandii – Boticia Van de Zandschulpa. Rywal zajmuje obecnie dopiero 154. miejsce w rankingu ATP, więc to Hukracz będzie faworytem tego spotkania. Nie należy lekceważyć jednak Holendra, ponieważ przejście przez trzyetapowe kwalifikacje wymaga już naprawdę stabilnej i dobrej gry. Hubert w ostatnim meczu z Musettim był zmuszony skreczować w związku z gorszym samopoczuciem. Miejmy nadzieję, że teraz już będzie wszystko dobrze i Polak będzie mógł pokazać swój najlepszy tenis. Spotkanie odbędzie się już w niedzielę.

Polacy w 1. rundzie turnieju gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak – Arthut Cazaux
Hubert Hurkacz – Botici Van de Zandschulp

RG 2021: Terminarz

Turniej na paryskich kortach ziemnych rozpocznie się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. W sobotę powinniśmy już znać dokładne daty, kiedy swoje mecze będą rozgrywać Polacy.

Harmonogram Roland Garros 2021 w grze pojedynczej:

  • 24-28 maja: kwalifikacje
  • 30 maja – 1 czerwca: 1. runda
  • 2 i 3 czerwca: 2. runda
  • 4 i 5 czerwca: 3. runda
  • 6 i 7 czerwca: 4. runda
  • 8 i 9 czerwca: ćwierćfinały
  • 10 i 11 czerwca: półfinały
  • 12 czerwca: finał kobiet
  • 13 czerwca: finał mężczyzn 

RG 2021: Gdzie oglądać. Transmisje w TV i online

Cały turniej French Open 2021 będzie transmitowany na kanałach Eurosportu. Spotkania będzie można również oglądać online w Eurosport Playerze.

Obrończynią tytułu w turnieju kobiet jest Polka – Iga Świątek, natomiast w turnieju męskim trofeum broni Hiszpan – Rafael Nadal.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!