Mecze reprezentacji Polski. Gdzie obejrzeć online i w telewizji?

Redakcja

28 września 2020

Polska kibice

Fani rozgrywek ligowych znają na pamięć listę stacji, w których obejrzeć mogą spotkania klubów z czołowych lig europejskich. Co kilka tygodni następuje jednak przerwa od zmagań klubowych. Wówczas pojawia się pytanie, gdzie obejrzeć mecze reprezentacji Polski. Odpowiedź jest oczywista.

Z artykułu na temat transmisji spotkań reprezentacji Polski dowiesz się:

Mecze reprezentacji Polski zawsze obejrzysz w TVP

Piłkę nożną nazywa się niekiedy narodowym sportem Polaków. Mimo iż na osiągnięcie jakiegokolwiek sukcesu w tym sporcie wyczekujemy już od kilkudziesięciu lat, mecze reprezentacji Polski przyciągają mnóstwo widzów. Według danych TVP, w czerwcu 2019 roku na dwóch kanałach należących do telewizji publicznej mecz z Izraelem w szczytowym momencie zebrał przed ekranami nawet 8,5 mln rodaków!

Ogólnodostępne stacje, posiadające prawa do transmisji największych turniejów sportowych, mają ustawowy obowiązek bezpłatnego udostępniania transmisji spotkań z udziałem reprezentacji Polski oraz polskich klubów. Dotyczy to nie tylko największych turniejów, ale także rozgrywek eliminacyjnych. Kiedy zbliża się mecz kadry narodowej, możemy być pewni, że obejrzymy go w telewizji!

Po zawirowaniach związanych z zakodowaniem finału Mistrzostw Świata w siatkówce w 2014 roku, do listy rozgrywek dostępnych za darmo w przypadku udziału polskiej reprezentacji dołączyły ponadto następujące turnieje:

  • mistrzostwa świata i Europy w siatkówce
  • mecze Ligi Światowej w siatkówce rozgrywane w Polsce
  • mistrzostwa świata i Europy w piłce ręcznej
  • zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn i biegach narciarskich kobiet
  • mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym
  • mistrzostwa świata w lekkoatletyce

Na bezpłatne transmisje liczyć mogą więc od kilku lat nie tylko fani futbolu, ale również innych popularnych sportów drużynowych, a nawet dyscyplin indywidualnych!

Mecze kadry za darmo obejrzymy także online

Futbol ogląda się najlepiej na dużym ekranie, z tym nie będzie dyskutował żaden fan piłki nożnej. Nie wszyscy mają jednak telewizor. Na całe szczęście posiadacze komputerów nie są skazani na nielegalne streamy w kiepskiej jakości. Szczególnie w przypadku meczów reprezentacji Polski! Za darmo obejrzymy je przez internet na stronie TVP Sport, a jedyną niedogodnością będzie reklama na początku transmisji.

Do oglądania piłki nożnej przez internet zmuszają nas także podróże. W trakcie wyjazdów mecze reprezentacji Polski online wygodnie śledzi się za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Oprócz TVP Sport świetne oprogramowanie dedykowane urządzeniom przenośnym posiada chociażby ipla czy WP Pilot. Jeżeli tylko mamy dostęp do internetu, emocje rozpalające głowy milionów Polaków nie ominą nas nawet w drodze.

Kadra narodowa bierze udział we wszystkich istotnych rozgrywkach FIFA i UEFA

Jak często możemy liczyć na transmisje meczów kadry? Reprezentacja Polski rozgrywa spotkania przy okazji każdej przerwy reprezentacyjnej, których daty ustalane są przez FIFA przed sezonem. Dodatkowo najlepszych polskich piłkarzy obejrzymy podczas turniejów głównych oraz meczów kwalifikacyjnych największych rozgrywek międzynarodowych.

Należą do nich:

  • Mistrzostwa Świata FIFA
  • Mistrzostwa Europy UEFA
  • Liga Narodów UEFA

Ze względu na wprowadzenie tych ostatnich rozgrywek, coraz rzadziej mamy okazję oglądać mecze towarzyskie. Były one ciekawą okazją do wypróbowania nowych wariantów taktycznych lub ogrania debiutujących zawodników, ale spotkania o punkty są oczywiście bardziej emocjonujący. Zmianę tę doceniają również gracze korzystający z zakładów bukmacherskich. W meczach o stawkę rzadziej mamy do czynienia z przykrymi niespodziankami wynikającymi z mniejszego zaangażowania zawodników.

Od dawna polska reprezentacja nie uczestniczyła z kolei w Igrzyskach Olimpijskich, gdzie występują gracze poniżej 23 roku życia, a kwalifikację uzyskuje się w rozgrywanych co dwa lata Mistrzostwach Europy do lat 21.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy