Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Remy pod lupą Komisji Ligi. Piłkarza czeka kara?

dodano: 31 Października 2020, autor: Agnieszka Sermak

William Remy został odsunięty od treningów z zespołem Legii ze względu na krążące w sieci zdjęcia, na których zawodnik łamie obowiązujący go reżim sanitarny. Sprawą zajmuje się Komisja Ligi.

REMY ZOSTANIE UKARANY?

Na zdjęciach, które obiegły internet widać, jak Remy bawi się na imprezie. Osoby na fotografiach nie mają maseczek i można wnioskować, że spożywają alkohol. Jest to niezgodne z nałożonymi na piłkarzy Ekstraklasy obowiązkami związanymi z koronawirusem. Zawodnicy polskich klubów muszą stosować się do określonych procedur, by przeprowadzenie rozgrywek odbywało się w jak największym bezpieczeństwie. Niestety do zaleceń nie dostosował się piłkarz warszawskiej Legii, co szybko zostało dostrzeżone przez kibiców, a sprawa trafiła już do Komisji Ligi, która rozstrzygnie temat w najbliższą środę. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku piłkarzy Śląska Wrocław – Erika Exposito i Marka Tamasa. Wówczas nałożono na nich karę w wysokości 30 tysięcy złotych. Zdarzyło się to jednak w sierpniu, a teraz Remy może zostać potraktowany surowiej. Francuz został już odizolowany od drużyny i wkrótce czekają go spore problemy.

KLUB WYCIĄGNIE KONSEKWENCJE

Oświadczenie w sprawie piłkarza wydała również Izabela Kruk, rzeczniczka prasowa Legii. Zgodnie z przekazanym przez nią komunikatem, Remy poniesie konsekwencje swojego zachowania, najprawdopodobniej finansowe. O sytuacji wypowiedział się również szkoleniowiec „Wojskowych”, Czesław Michniewicz, który nie ukrywał oburzenia brakiem profesjonalizmu ze strony Francuza. W najgorszym wypadku piłkarz może liczyć się nawet z rozwiązaniem umowy z jego winy.

William Remy zagrał w trzech meczach trwającego sezonu Ekstraklasy. Komisja Ligi może ukarać go nie tylko finansowo, ale nawet zawieszeniem.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Piłka nożna/

Francuska gwiazda - Kylian Mbappe

W dzisiejszym artykule skupimy się na postaci francuskiego napastnika - Kyliana Mbappe Na ile jest wyceniany Skąd trafił do PSG Czy jest możliwe, żeby Francuz pobił rekordy Messiego i Ronaldo...
Real Sociedad/

Typy na piątkowy wieczór. 07.05

W piątkowy wieczór będziemy mogli obejrzeć 4 mecze z najlepszych pięciu lig w Europie  Leicester- Newcastle Real Sociedad- Elche Leicester City- Newcastle (piątek 21:00) Lisy...