Real pokonany. Szachtar zaskoczył

Real Madryt mimo niedawnej porażki z Cadiz był murowanym faworytem w starciu z Szachtarem Donieck. Goście w świetnym stylu pokonali jednak mistrza Hiszpanii, a już do przerwy wygrywali 3:0.

SZACHTAR PO MISTRZOWSKU

Ukraiński zespół do Madrytu wyruszył „jak na ścięcie” z odczuwalnymi brakami kadrowymi ze względu na obecność koronawirusa w zespole. „Królewscy” pozwolili sobie na wprowadzenie kilku zmian w wyjściowej „jedenastce”, jednak klasa zawodników wciąż pozostawała na wysokim poziomie. Jak się okazało, gospodarze zdecydowanie zlekceważyli przeciwnika. Młodzi piłkarze Szachtara od pierwszych minut ruszyli do ofensywy i szybko przyniosło to upragnione efekty. W 29. minucie swojej drużynie prowadzenie dał Tete, a po czterech minutach samobójczą bramkę odnotował Raphael Varane. Gra gospodarzy stała się bardzo nerwowa, a do szatni gola dołożył Solomon. Mało kto spodziewał się, że możemy być świadkami takiego rezultatu po 45 minutach. W drugiej odsłonie Real wziął się do pracy. Szkoleniowiec „Królewskich” wprowadził na boisko Benzemę, a po kilku minutach na listę strzelców wpisał się Luka Modrić, dając impuls swojej drużynie do walki. Później na murawie zameldował się Vinicius, który tuż po wejściu dał gospodarzom kontaktowego gola. Nadzieję na urwanie punktu w końcówce spotkania dał Valverde, jednak bramka została nieuznana, gdyż arbiter po interwencji VAR dopatrzył się spalonego. Ostatecznie Szachtar wywiózł z trudnego terenu trzy punkty, a hiszpańskie media nie pozostawiły suchej nitki na mistrzach kraju.

REAL W KIEPSKIM NASTROJU PRZED EL CLASICO

Już wkrótce „Królewscy” rozegrają ligowy klasyk z Barceloną. „Blaugrana” wygrała swoje wtorkowe spotkanie 5:1, co nie polepsza sytuacji mistrzów Hiszpanii. Po blamażu w La Lidze oraz Lidze Mistrzów Real jest w niełatwej sytuacji, a Zinedine Zidane może nabrać obaw, gdyż w mediach pojawiły się propozycje jego następców. Wśród nich przewija się m.in. Raul oraz Mauricio Pochettino. El Clasico może okazać się kluczowe w kontekście dalszej pracy obecnego szkoleniowca Realu. Mecz ten rozpocznie się jutro o 16:00.