Pobierz aplikację betfan na telefon
Real Sociedad ma problem. Brakuje piłkarzy zdolnych do gry

Real Sociedad nie może czuć się pewnie przed startem nowego sezonu La Liga. Zgodnie z informacjami hiszpańskiego dziennika „Marca”, trener Imanol Alguacil będzie mieć niemały kłopot z obsadą zarówno wyjściowej jedenastki, jak i ławki rezerwowych. 

COVID PLUS KONTUZJE

Nietrudno było zgadnąć, że część nieobecnych piłkarzy stanowią ci zarażeni koronawirusem. Wśród tej grupy znajdują się takie nazwiska, jak Mikel Oyarzabal i David Silva. Do wiadomości publicznej podano również fakt, że zarażeni są jeszcze dwaj inni zawodnicy, jednak nie ujawniono ich tożsamości. Do tego zespół dopadła pokaźna liczba kontuzji – z powodu urazu nie zagra Illarramendi, Guridi, Guevara, Merquelanz, Monreal, Sangalli, Barrenetxea, Zaldua i Isak.

REAL SOCIEDAD LICZY NA MŁODZIEŻ

Jak widać, przed szkoleniowcem stoi naprawdę trudne zadanie poukładania kadry na najbliższy mecz. Na szczęście w sparingach przed sezonem nieźle spisywali się młodzi zawodnicy z drużyny rezerw. Teraz najprawdopodobniej wielu z nich dostanie swoją wymarzoną szansę w meczu o stawkę. Na szczęście po meczach reprezentacyjnych do składu wróci też kilku istotnych zawodników.

Real Sociedad wygrał ostatni mecz-sprawdzian z Osasuną skromnym wynikiem 1:0. Trener drużyny był zadowolony z wypełnienia założeń taktycznych, a teraz piłkarze muszą potwierdzić dobrą dyspozycję w spotkaniu ligowym. W pierwszej kolejce La Liga zawodnicy Sociedad zmierzą się w delegacji z Realem Valladolid. Mimo wszystko będą faworytami.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!