Pobierz aplikację betfan na telefon
Atletico awansuje. Doświadczenie wygrało

Atletico Madryt, które praktycznie co roku dochodzi do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, zdołało po raz kolejny zameldować się na etapie 1/8 finału prestiżowych rozgrywek. RB Salzburg melduje się za to w Lidze Europy.

WYRACHOWANE ATLETICO

Gospodarze poprzez zwycięstwo nad ekipą z Madrytu mogli awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Musieli jednak sięgnąć po pełną pulę, więc od pierwszego gwizdka zdecydowanie ruszyli do ofensywy. Świetnie wykorzystali to doświadczeni rywale, bezlitośnie kontrując zawodników austriackiego zespołu. Po raz pierwszy piłka trafiła do siatki w 39. minucie, kiedy po rzucie wolnym celny strzał głową oddał Mario Hermoso. Mimo to piłkarze z Salzburga nie poddali się i wciąż dążyli do zdobycia pierwszej bramki. Znane z dobrej defensywy Atletico doskonale odpierdalało ich ataki, a kropkę nad „i” postawili w 86. minucie, gdy gola dla hiszpańskiej drużyny strzelił Ferreira Carrasco. Jan Oblak pozostał niepokonany do ostatniego gwizdka.

BEZ NIESPODZIANEK

Choć rywalizacja o awans toczyła się do ostatniej kolejki, ostatecznie układ sił w grupie A jest dokładnie taki, jak można się było tego spodziewać jeszcze przed rozgrywkami. Z pierwszego miejsca do kolejnej fazy awansował obrońca tytułu – Bayern Monachium, za ich plecami uplasowali się zawodnicy Atletico, trzecie miejsce zajęli piłkarze RB Salzburg, a na ostatniej lokacie zakończył przygodę z europejskimi pucharami rosyjski Lokomotiw.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!