Raw Air: zapowiedź konkursu indywidualnego 05.03

Raw Air wchodzi w decydującą fazę. Dziś w planach jest rozegranie kolejnych trzech ocenianych serii, które zaliczane są do turnieju. Walka o końcowy triumf będzie niezwykle emocjonująca i potrwa do ostatniego skoku. Obiekt w Oslo znany jest z tego, że jeden niewielki błąd może wykluczyć z dobrego miejsca. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Sobota, 05.03:
15:30 – kwalifikacje (Player.pl)
17:00 – konkurs indywidualny (Eurosport 1, TVN, Player.pl)

Raw Air: zapowiedź konkursu

Dziś zostaną rozegrane kwalifikacje i konkurs indywidualny w ramach Raw Air. Do polskiej reprezentacji dołączył Jakub Wolny, który zastąpił Stefana Hulę. Oprócz mistrza świata juniorów z 2014 roku Polacy wystąpią w niezmienionym składzie, czyli Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. Największe nadzieje wiążemy oczywiście z występem najlepszej trójki, ale dobrze by było, gdyby Wąsek i Wolny włączyli się do gry o występ w drugiej serii.

Głównymi faworytami do zwycięstwa jest oczywiście najlepsza czwórka tego sezonu. Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Halor Egner Granerud oraz Stefan Kraft. Ten ostatni wydaje się ostatnio w najlepszej formie. Wygrał tydzień temu zawody w Lahti, a w czwartek nie miał sobie równych w Lillehammer i został liderem Raw Air. Wczoraj znakomicie prezentował się w konkursie drużyn mieszanych, więc zmiana obiektu nie przeszkadza mu w dalekich skokach. Licząc indywidualne we wczorajszym konkursie, to Kraft ponownie byłby najlepszy. Nieco gorzej spisali się Kobyashi i Granerud, a zupełnie nie wyszły zawody Geigerowi. Zaskoczyli natomiast młodzi Słoweńcy. Lovro Kos i Timi Zajc imponowali na skoczni, uzyskując ponad 130 metrów.

Licząc dzisiejsze zawody, to do zakończenia sezonu w Pucharze Świata zostało sześć konkursów, a liderem jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk ma 63 punkty przewagi na Karlem Geigerem i wydaje się, że skacze stabilniej niż Niemiec. Jednak sprawa tego, kto zdobędzie Kryształową Kulę, rozegra się zapewne dopiero podczas ostatniego weekendu w Planicy.

Raw Air: typy

1.67
WYŻEJ PIOTR ŻYŁA
betfan

Piotr Żyła – Yukiya Sato

Piotr Żyła wczoraj nie był zbytnio zmotywowany do występu. Widać było, że nie skacze na takim poziomie, jaki może prezentować, a mimo to, jego skoki były zbliżone do Japończyka, który ostatnio prezentuje się przeciętnie. Myślę, że Piotra stać na skoki w okolice czołowej 10. Sato takiego poziomu na razie nie pokazuje.

 

1.60
WYŻEJ EISENBICHLER
betfan

Robert Johansson – Markus Eisenbichler

Markus jest w dobrej formie, a dodatkowo wczoraj znakomicie skakał na obiekcie w Oslo podczas konkursu drużyn mieszanych. Oddał dwa równe skoki na 128,5 metra. Johansson też jest w formie, ale radzi sobie w kratkę. Myślę, że Markusa stać na to, żeby dziś włączyć się do walki o podium.    

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!