Raw Air: Kraft wygrywa konkurs i zostaje liderem turnieju

Trzy oceniane serie Raw Air za nami. Na tym etapie zawodów liderem jest Stefan Kraft, który świetnie spisywał się na obiekcie w Lillehammer. Był drugi w kwalifikacjach, a dziś okazał się najlepszy w konkursie. Sensacji w czołówce nie było. Na podium obok Austriaka stanęli najlepsi w tym sezonie – Ryoyu Kobayashi oraz Karl Geiger. Japończyk powiększył przewagę nad Niemcem w PŚ. Dobrze spisali się Polacy. Czterech awansowało do drugiej serii, a Żyła i Stoch zajęli miejsca w czołowej 10.

Raw Air: świetny Kraft, Kobayashi powiększa przewagę w PŚ, dobre skoki Polaków

Stefan Kraft był dziś nie do zatrzymania na skoczni w Lillehammer. Austriak powtórzył wynik z 2019 roku, kiedy to odniósł pierwszy triumf na tej skoczni. Co ciekawe, wtedy też na podium był Ryoyu Kobayashi. Względem tamtego konkursu Roberta Johansson zmienił na podium Karl Geiger, który po raz pierwszy zajął miejsce w trójce na tym obiekcie. Taki skład na podium nie jest żadnym zaskoczeniem. Przed startem turnieju w gronie głównych faworytów byli właśnie Ci skoczkowie oraz Halvor Egner Granerud, który dziś zajął czwarte miejsce.

Ryoyu Kobayashi ponownie zajął wyższe miejsce niż Karl Geiger i powiększył przewagę nad Niemcem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do 63 punktów.

Pierwsza seria konkursowa była rozgrywana z siódmej belki i nie oglądaliśmy dalekich skoków. Druga seria stała na dużo wyższym poziomie za sprawą podniesienia platformy na dziewiąty stopień. Była jednak ona dwukrotnie obniżana i czołówka oddawała skoki z takiej długości rozbiegu jak podczas pierwszej serii. Najdłuższy lot w drugiej odsłonie oddał Jan Hoerl. Uzyskał 142,5 metra, był to jedyny skok za rozmiar skoczni, który wynosi 140 metrów. Oczywiście Austriak lądował na „dwie nogi”, w słabym stylu, ale mimo to zajął wysokie piąte miejsce.

Ponownie dobrze spisali się Polacy, którzy zajęli miejsca w czołówce. Piotr Żyła oddał dwa dalekie skoki i ostatecznie zajął 8. miejsce. Kamil oddał trochę słabszy skok i w efekcie tego, spadał z siódmego miejsca po pierwszej serii na dziesiąte. Dawid Kubacki był dziś 15., a Paweł Wąsek 23. Po raz pierwszy w tym sezonie czterech reprezentantów Polski znalazło się w drugiej serii.