Raków po raz pierwszy zagra w europejskich pucharach

Kamil Błaszczyk

25 czerwca 2021

Raków Częstochowa w europejskich pucharach

Raków Częstochowa w sezonie 2021/22 zadebiutuje w europejskich pucharach w 2. rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Częstochowianie nigdy wcześniej nie grali na arenach międzynarodowych.

Historyczne wicemistrzostwo Rakowa i triumf w Pucharze Polski

Ależ to był sezon w historii klubu z Częstochowy. Popularne Medaliki nigdy wcześniej nie odnosili takich sukcesów. Dotychczas najwyżej znaleźli się na 8. miejscu w 1996 roku. Rok 2021 zapisze się w historii jako najlepszy sezon dla Rakowa Częstochowa. Częstochowianie wywalczyli wicemistrzostwo Polski, ustępując tylko Legii Warszawa i do tego dołożyli ostateczny triumf w Pucharze Polski, wygrywając w finale z Arką Gdynia. Niesamowity sezon dla drużyny i dla jej trenera Marka Papszuna. Dzięki temu jego podopieczni zostali nagrodzeni możliwością gry w europejskich pucharach po raz pierwszy w 100-letniej historii tego klubu.

Raków po raz pierwszy zagra w Europie

Zespół z Częstochowy jest 35. polskim klubem, który uzyskał kwalifikację do europejskich pucharów. Ekipa Marka Papszuna wystąpi w eliminacjach do nowo utworzonych rozgrywek UEFA, czyli Ligi Konferencji Europy. Są to obecnie trzecie pod względem ważności rozgrywki klubowe w Europie. Medaliki zagrają z Suduwą Mariampol z Litwy lub Valmierą z Łotwy o czym pisałem w artykule „Raków i Pogoń poznali rywali w 2. rundzie el. LKE”. Częstochowianie swój debiut na arenie europejskiej zaliczą 22 lipca w meczu wyjazdowym. Następnie 29 lipca czeka ich mecz domowy z rywalem z Litwy lub Łotwy.

Poza drużyną z Częstochowy w tym sezonie Polskę w europejskich pucharach reprezentować będą: Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy