Raków drugim finalistą Pucharu Polski

Cracovia przegrała z Rakowem 1:2 (0:1) w półfinałowym meczu Pucharu Polski. Drużyna z Częstochowy zmierzy się zatem z Arką Gdynia, która wyeliminowała Piast Gliwice.

• Cracovia pokonana przez Raków
  • Finał Pucharu Polski: Arka – Raków

Cracovia – Raków 1:2

W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo pasywnie. Żadna nie odważyła się zaatakować zbyt dużą ilością zawodników, aby nie natknąć się na kontrę. Dopiero w 27. minucie mogliśmy zaobserwować pierwszy celny strzał w spotkaniu, który od razu zakończył się zdobyciem bramki. Wtedy to Arak wykorzystał dośrodkowanie Kamila Piątkowskiego i otworzył wynik spotkania.

Po przerwie tempo meczu było już zdecydowanie szybsze. Obie drużyny stwarzały sobie okazje, a dramaturgia zaczęła się kilka chwil przed końcem. W 84. minucie za swój brutalny faul czerwoną kartkę obejrzał Filip Piszczek, przez co Cracovia musiała grać w dziesiątkę.

Mimo gry w osłabieniu gospodarze kilka chwil później zdołali doprowadzić do wyrównania. W 87. minucie asystę Alvareza z rzutu wolnego wykorzystał Matej Rodin, który uderzeniem głową pokonał golkipera.

Dwie minuty później Raków odzyskał prowadzenie. Uderzeniem z najbliższej odległości finał swojej drużynie zapewnił Gutkovskis. W doliczonym czasie gry Ivi mógł dobić rywala, ale jego strzał obił lewy słupek.

Finał Pucharu Polski

W finale Pucharu Polski Arka Gdynia podejmie Raków Częstochowa. Szósta drużyna pierwszej ligi wyeliminowała w półfinale po serii rzutów karnych Piast Gliwice. Wydaje się jednak, że w starciu z trzecim zespołem Ekstraklasy nie ma już szans. Finał odbędzie się 2 maja na Arena Lubin i jest zaplanowany na 17:30.

Obrońcą Pucharu Polski jest Cracovia. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza pokonała rok temu po dogrywce Lechię Gdańsk 3:2.