Pobierz aplikację betfan na telefon
Raków awansuje do kolejnej rundy eliminacji?

W czwartek o godzinie 19:00 Raków Częstochowa zagra z Suduvą Mariampol o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Zapraszam na zapowiedź spotkania i proponowane typy.

Słaby mecz Rakowa na Litwie

Raków był zdecydowanym faworytem w pierwszym spotkaniu, jednak nie wywiązał się z tej roli. Częstochowianie tylko zremisowali w Mariampolu z Suduvą 0:0. Trzeba szczerze przyznać, że mecz był toczony w bardzo wolnym tempie. Był to po prostu słaby mecz ekipy Marka Papszuna. Z pewnością oczekiwaliśmy zdecydowanie więcej, ale jeszcze nie wszystko stracone. Remis to dobry punkt wyjściowy przed meczem rewanżowym w Częstochowie. Raków ma zdecydowanie więcej jakości piłkarskiej i jako kibice wszystkich polskich drużyn w pucharach liczymy na bezproblemowy awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Raków Częstochowa – Suduva Mariampol (29.07, 19:00) – typ na mecz

Kursy bukmacherskie wyraźnie wskazują Raków jako faworyta czwartkowego starcia o 3. rundę eliminacji LKE. Ja jednak zdecyduję się iść krok dalej i postawić na zwycięstwo ekipy Marka Papszuna bez straty jakiejkolwiek bramki. Drużyna z Częstochowy jest po prostu zdecydowanie lepsza i musi to udowodnić, grając jako gospodarz. Co prawda mecz nie obędzie się w Częstochowie, tylko w Bielsku-Białej, jednak dobrze wiemy, że Raków jest już przyzwyczajony do rozgrywania meczów domowych poza swoim miastem. Pomiędzy meczami eliminacji Ligi Konferencji Europy, ekipa Marka Papszuna wygrała swoje spotkanie ligowe z Piastem Gliwice na wyjeździe 3:2. Pokazuje to, jak dobrze piłkarze z Częstochowy są przygotowani do sezonu.

Proponowany typ: Raków wygra do zera – kurs 1.86 z oferty BETFAN 

Raków Częstochowa – Suduva Mariampol (29.07, 19:00) – Gramy również handicap Rakowa

Niewątpliwie jestem ogromnym optymistą przed rewanżowym starciem z wicemistrzem Litwy. Drugim moim typem na to spotkanie będzie zwycięstwo Rakowa z handicapem, co oznacza, że drużyna z Częstochowy musi wygrać dwoma lub więcej bramkami. Według mnie jest to bardzo możliwy scenariusz, ponieważ kiedy Raków strzeli już pierwszego gola, to Litwini będą zmuszeni otworzyć się i spróbować swoich sił ofensywnych. Inaczej pożegnają się z Ligą Konferencji Europy. Wtedy Raków będzie mógł grać z kontry, dołożyć kolejną bramkę i zamknąć cały dwumecz, pozbawiając Suduvę szansy na awans.

Proponowany typ: Raków wygra przynajmniej dwoma bramkami (handicap 0:1) – kurs 1.86 z oferty BETFAN 

Raków Częstochowa – Suduva Mariampol (29.07, 19:00) – Gdzie oglądać? Transmisja w tv i online

Mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa a Suduvą Mariampol rozpocznie się w czwartek 29 lipca o godzinie 19:00. Transmisję można obejrzeć w TVP Sport i TVP 2 (druga połowa). Online mecz zobaczymy na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Spotkanie skomentują Maciej Iwański, Bartosz Jurkowski.

Zwycięzca tego dwumeczu w trzeciej rundzie kwalifikacji zagra z Rubinem Kazań.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!