Pobierz aplikację betfan na telefon
Rafał Kurzawa znowu zagra w Ekstraklasie?

Rafał Kurzawa rozwiązał kontrakt z Amiens. Oznacza to, że jest już wolnym zawodnikiem. Niewykluczone, że zdecyduje się wrócić do Ekstraklasy.

OKROPNY BILANS W AMIENS

14 meczów i jeden gol. Bilans 27-latka w Amiens, delikatnie mówiąc, nie zachwyca. Po drodze było jeszcze wypożyczenie do FC Midtjylland oraz Esbjerg fB. W Danii rozegrał łącznie 19 meczów, zdobył trzy bramki i zanotował pięć asyst. Mimo wszystko nie do końca pasowała mu gra w tym kraju.

Wszystko wskazuje na to, że Rafał Kurzawa wróci do Polski. To byłoby dla niego zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. W szczycie formy ten zawodnik grał naprawdę dobrze, otrzymał nawet powołanie do reprezentacji na Mundial 2018 i zaliczył asystę podczas wygranego spotkania z Japonią. Od tego czasu jednak wszystko się zmieniło.

RAFAŁ KURZAWA WRÓCI DO EKSTRAKLASY?

Jeszcze kiedyś interesowała się nim Legia Warszawa, ale teraz, w obliczu naprawdę szerokiej kadry, zakontraktowanie tego gracza jest mniej niż pewne. A może Lech Poznań? „Kolejorzowi” przydałby się jeszcze jeden zawodnik ofensywny o podobnej charakterystyce. Z pewnością chętnie widziałby go w swoim składzie trener Marcin Brosz. Górnik Zabrze to klub, w którym faktycznie mógłby się odbudować.

Inne opcje to transfer do MLS, Rosji lub na Bliski Wschód. Wydaje nam się jednak, że chyba sam Kurzawa ma już dosyć takich wycieczek i chciałby się ustabilizować. Ekstraklasa wydaje się idealną ligą dla niego.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!