Rafa Nadal wycofał się z Wimbledonu i IO w Tokio

Rafael Nadal zdecydował się zrezygnować z występów w zbliżającym się Wimbledonie oraz na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Poinformował o tym fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

„Celem tej decyzji jest przedłużenie mojej kariery” – pisze do fanów Nadal

Kilka godzin temu Rafa za pośrednictwem Twittera zamieścił wpis, który zszokował kibiców tenisa na całym świecie. Hiszpan zdecydował się zrezygnować z występów w Wimbledonie oraz na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

„Witam wszystkich. Postanowiłem nie brać udziału w tegorocznym Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nie jest to łatwa decyzja, ale po wysłuchaniu mojego ciała i przedyskutowaniu tego z moim zespołem wiem, że to właściwa decyzja” – napisał Rafa na Twitterze

Później Hiszpan dodał: „Celem tej decyzji jest przedłużenie mojej kariery i dalsze robienie tego, co sprawia mi radość, czyli rywalizowania na najwyższym poziomie i walka o moje cele zawodowe i osobiste na najwyższym poziomie.”

Następnie Rafa tłumaczył, że przerwa między French Open a Wimbledonem jest dla niego obecnie zbyt krótka i istnieje ryzyko, że jego organizm nie będzie mógł się w pełni zregenerować przez ten okres. Hiszpan twierdzi również, że według niego jest to najlepsza decyzja w perspektywie średnio i długoterminowej.

Ostatni mecz Rafaela Nadala

Hiszpan ostatnie spotkanie rozegrał blisko tydzień temu na paryskich kortach ziemnych w ramach turnieju Roland Garros 2021. Było to półfinałowe starcie z Novakiem Djokoviciem. Serb, po ponad czterech godzinach, pokonał Hiszpana 3:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:2. Rafa na poprzednich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro triumfował w deblu z Markiem Lopezem.

Rafael Nadal ma obecnie 20 tytułów wielkoszlemowych w grze singlowej i złoto olimpijskie z Pekinu również w grze pojedynczej. 

Dominic Thiem również zdecydował się wycofać z występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Dominic Thiem, który jest obecnie piątą rakietą świata według rankingu ATP, również wycofał się z występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Austriak tłumaczy, że jego celem obecnie jest jak najlepszy występ na Wimbledonie oraz obrona trofeum na US Open.

OBSTAW KTO WYGRA WIMBLEDON POD NIEOBECNOŚĆ RAFY NADALA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.