Pobierz aplikację betfan na telefon
Rafa Nadal wycofał się z Wimbledonu i IO w Tokio

Rafael Nadal zdecydował się zrezygnować z występów w zbliżającym się Wimbledonie oraz na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Poinformował o tym fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

„Celem tej decyzji jest przedłużenie mojej kariery” – pisze do fanów Nadal

Kilka godzin temu Rafa za pośrednictwem Twittera zamieścił wpis, który zszokował kibiców tenisa na całym świecie. Hiszpan zdecydował się zrezygnować z występów w Wimbledonie oraz na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

„Witam wszystkich. Postanowiłem nie brać udziału w tegorocznym Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nie jest to łatwa decyzja, ale po wysłuchaniu mojego ciała i przedyskutowaniu tego z moim zespołem wiem, że to właściwa decyzja” – napisał Rafa na Twitterze

Później Hiszpan dodał: „Celem tej decyzji jest przedłużenie mojej kariery i dalsze robienie tego, co sprawia mi radość, czyli rywalizowania na najwyższym poziomie i walka o moje cele zawodowe i osobiste na najwyższym poziomie.”

Następnie Rafa tłumaczył, że przerwa między French Open a Wimbledonem jest dla niego obecnie zbyt krótka i istnieje ryzyko, że jego organizm nie będzie mógł się w pełni zregenerować przez ten okres. Hiszpan twierdzi również, że według niego jest to najlepsza decyzja w perspektywie średnio i długoterminowej.

Ostatni mecz Rafaela Nadala

Hiszpan ostatnie spotkanie rozegrał blisko tydzień temu na paryskich kortach ziemnych w ramach turnieju Roland Garros 2021. Było to półfinałowe starcie z Novakiem Djokoviciem. Serb, po ponad czterech godzinach, pokonał Hiszpana 3:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:2. Rafa na poprzednich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro triumfował w deblu z Markiem Lopezem.

Rafael Nadal ma obecnie 20 tytułów wielkoszlemowych w grze singlowej i złoto olimpijskie z Pekinu również w grze pojedynczej. 

Dominic Thiem również zdecydował się wycofać z występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Dominic Thiem, który jest obecnie piątą rakietą świata według rankingu ATP, również wycofał się z występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Austriak tłumaczy, że jego celem obecnie jest jak najlepszy występ na Wimbledonie oraz obrona trofeum na US Open.

OBSTAW KTO WYGRA WIMBLEDON POD NIEOBECNOŚĆ RAFY NADALA

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!