Pobierz aplikację betfan na telefon
Quiz wiedzy przed meczem Polska – Albania

Dzień dobry, zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed spotkanie eliminacji mistrzostw świata Polska – Albania. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 10/12 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. występów Biało-Czerwonych oraz ich najbliższego rywala, czyli Albańczyków.

7
Created on
Quiz wiedzy przed meczem Polska - Albania

Quiz wiedzy przed meczem Polska - Albania

Dzień dobry, zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed spotkanie eliminacji mistrzostw świata Polska - Albania. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 10/12 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. występów Biało-Czerwonych oraz ich najbliższego rywala, czyli Albańczyków.

1 / 12

1. 2 września reprezentacja Polski stoczy swój czwarty mecz w eliminacjach mistrzostw świata. Ile punktów Biało-Czerwoni zdobyli dotychczas?

2 / 12

2. Najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022 naturalnie jest Robert Lewandowski. Ile bramek zdobył napastnik Bayernu Monachium w pierwszych trzech meczach?

3 / 12

3. Reprezentacja Polski wraca do gry po nieudanym Euro 2020, podczas którego nie wyszła nawet z grupy. Pociągnęło to za sobą szereg zmian, w tym decyzji personalnych. Jedną z nich było zakończenie kariery reprezentacyjnej przez jednego z zawodników. Którego?

4 / 12

4. Czwartkowe spotkanie reprezentacji Polski z Albanią będzie 12. w historii między oboma kadrami. Pierwszy mecz rozegrano w 1950 roku. W ilu potyczkach Biało-Czerwoni nie zdołali pokonać zespołu Orłów?

5 / 12

5. Ostatni mecz z Albanią Polska stoczyła w 2008 roku. Jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie?

6 / 12

6. 20 lat temu reprezentacja Polski przypieczętowała awans na mistrzostwa świata. 1 września Biało-Czerwoni pokonali na Stadionie Śląskim w Chorzowie Norwegię 3:0. Na pierwszego gola kibice musieli jednak czekać aż do 45. minuty. Kto zdobył tę bramkę?

7 / 12

7. Obecnie reprezentacja Polski walczy, by awansować na mundial w 2022 roku w Katarze. Ile razy Biało-Czerwoni występowali już na turnieju rangi mistrzostw świata?

8 / 12

8. W 1997 roku jedyne spotkanie przeciwko Albanii stoczył również selekcjoner reprezentacji Polski - Paulo Sousa. Jego Portugalia pokonała Orły 2:0. Po 24 latach trener Biało-Czerwonych może jednak odczuwać deja vu, bowiem wśród bramkarzy rywali ponownie widnieje zawodnik z takim samym nazwiskiem. Jakim?

9 / 12

9. Przed bezpośrednim spotkaniem Albania zajmowała pozycję wyższą niż Polska w grupie I eliminacji mistrzostw świata. Orły zdobyły sześć punktów, zwyciężając dwa mecze. Z kim?

10 / 12

10. W reprezentacji Albanii występuje wielu zawodników podwójnej narodowości. Liczy się, że na emigracji żyje aż 40% Albańczyków, ilu natomiast piłkarzy powołanych na wrześniowe zgrupowanie przez selekcjonera Edoardo Reja urodziło się poza ojczyzną?

11 / 12

11. Albania tylko raz w historii awansowała na turniej rangi mistrzowskiej. Co to były za zawody?

12 / 12

12. Quiz kończymy jednak pytaniem o Polskę i jej szanse na awans na mundial. Obecnie droga do mistrzostw świata jest daleka. Ile punktów zdobyli Biało-Czerwoni w eliminacjach MŚ 2018?

Your score is

The average score is 62%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!