Pobierz aplikację betfan na telefon
Quiz wiedzy po US Open 2021. Co zapamiętałeś z turnieju?

US Open 2021 przechodzi do historii. Po dwóch emocjonujących tygodniach rozgrywek na Flushing Meadows poznaliśmy triumfatorów. Emma Raducanu i Daniił Miedwiediew zaskoczyli wszystkich i zgarnęli trofea w grach singlowych. Czy nam uda się zaskoczyć tak samo pytaniami w quizie?

Zapraszam na krótkie sprawdzenie wiedzy tenisowej po ostatnim w tym roku turnieju wielkoszlemowym.  8/10 poprawnych odpowiedzi to wynik zadowalający, jednak najbardziej zagorzali fani tenisa powinni celować w 10/10!

17
Created on
Quiz wiedzy po US Open 2021. Co zapamiętałeś z turnieju?

Quiz wiedzy po US Open 2021. Co zapamiętałeś z turnieju?

US Open 2021 przechodzi do historii. Po dwóch emocjonujących tygodniach rozgrywek na Flushing Meadows poznaliśmy triumfatorów. Emma Raducanu i Daniił Miedwiediew zaskoczyli wszystkich i zgarnęli trofea w grach singlowych. Czy nam uda się zaskoczyć tak samo pytaniami w quizie? Zapraszam na krótkie sprawdzenie wiedzy tenisowej po ostatnim w tym roku turnieju wielkoszlemowym.  8/10 poprawnych odpowiedzi to wynik zadowalający, jednak najbardziej zagorzali fani tenisa powinni celować w 10/10!

1 / 10

1. Novak Djoković miał szansę na zdobycie Klasycznego Wielkiego Szlema, czyli zwycięstwo we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych w ciągu roku. Daniił Miedwiediew jednak pokrzyżował Serbowi te plany. Kto i kiedy po raz ostatni w historii zdobył Klasycznego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej mężczyzn?

2 / 10

2. Daniił Miedwiediew w finale US Open 2021 pokonał Novaka Djokovicia. Rosjanin przez cały turniej grał wyśmienicie i stracił zaledwie jednego seta. Kto wygrał z Miedwiediewem wspomnianego seta?

3 / 10

3. Pozostajemy w temacie finału. Daniił Miedwiediew jest znany ze swojego agresywnego serwisu, nawet przy drugim podaniu. Ile podwójnych błędów Rosjanin popełnił w wygrany meczu z Nole?

4 / 10

4. Przejdźmy teraz do finału gry pojedynczej kobiet, który sensacyjnie wygrała Emma Raducanu. Brytyjka na zawodowych arenach pojawiła się praktycznie znikąd. Jakie było jak dotąd jej największe osiągnięcie w turniejach wielkoszlemowych?

5 / 10

5. W turniejach WTA często jesteśmy świadkami mniejszych lub większych sensacji. Która z tenisistek wygrała US Open przed rokiem i teraz broniła tytułu?

6 / 10

6. Przejdźmy teraz do występów naszych reprezentantów. Dużym rozczarowaniem okazała się gra Huberta Hurkacza, który pożegnał się z US Open 2021 już w 2. Rundzie. Kto pokonał Polaka?

7 / 10

7. Magda Linette przegrała już w pierwszej rundzie gry singlowej z Cori Gauff, czyli 17-letnią Amerykanką. Mimo młodego wieku, nastolatka występowała już w kilku turniejach wielkoszlemowych. Jakie jest jak dotąd jej największe osiągnięcie?  

8 / 10

8. Kamil Majchrzak również odpadł już w pierwszej rundzie US Open 2021. Polak przegrał z Emilem Ruusuvourim. Kamil jednak z pewnością dobrze wspomina korty Flushing Meadows, bo to właśnie tutaj w 2019 roku osiągnął swój życiowy rezultat w turnieju wielkoszlemowym, czyli trzecią rundę. Kto wówczas pokonał Majchrzaka po zaciętym boju?

9 / 10

9. Iga Świątek na tegorocznym US Open zaprezentowała się najlepiej ze wszystkich naszych tenisistów. Polka została pokonana dopiero w 1/8 finału. Kto okazał się lepszy od raszynianki?

10 / 10

10. Pozostańmy przy temacie Igi Świątek. Polka rozgrywała podczas US Open 2021 bardzo zacięte spotkania. Łącznie na korcie spędziła

Your score is

The average score is 58%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!