Quiz przed startem Siatkarskich Mistrzostw Świata 2022! Sprawdź swoją wiedzę.

Już w najbliższy piątek Polscy siatkarze rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata, których jesteśmy współgospodarzami. Biało-Czerwoni będą bronić tytułu zdobytego przed czterema laty. Zapowiadają się ogromne emocje! Weź udział w 10 przygotowanych przez nas pytaniach. Będą łatwiejsze oraz trudniejsze, jednak wynik 8/10 może być już satysfakcjonujący.

33
Created on By Quiz przed startem Siatkarskich Mistrzostw Świata 2022! Sprawdź swoją wiedzę.Kamil Błaszczyk

1 / 10

1. Już w najbliższy piątek Polska zagra pierwszy mecz fazy grupowej, z kim zmierzy się nasza reprezentacja?

2 / 10

2. Polska w pierwszej rundzie grupowej znalazła się z Bułgarią, USA i...

3 / 10

3. Polacy będą bronić tytułu mistrzów świata z 2018 roku. Kogo wtedy w finale pokonali 3:0?

4 / 10

4. Z kolei w półfinale Polacy wygrali odwracając losy spotkania ze stanu 1:2. Drużyna którą pokonali zajęła później trzecie miejsce, kto to taki?

5 / 10

5. Po zajęciu trzeciego miejsca w tegorocznej Lidze Narodów reprezentacja Polski rozegrała serię spotkań towarzyskich. Cztery z nich wygrali do zera w jednym stracili dwa sety, z kim?

6 / 10

6. Po odsunięciu Rosji z organizacji mistrzostw świata jednym z gospodarzy została Polska, kto współdzieli z nami tę rolę?

7 / 10

7. Z powodu inwazji na Ukrainę, Rosja została odsunięta nie tylko od organizacji imprezy, ale i uczestnictwa w niej. Kto zajął ich miejsce ?

8 / 10

8. 11 września odbędzie się finał imprezy, w jakim mieście zostanie on rozegrany?

9 / 10

9. 23 reprezentacje z 24 brały już udział w mistrzostwach świata. Kto debiutuje w tym roku?

10 / 10

10. Polacy oczywiście stawiani są w gronie faworytów do triumfu, ile razy w historii zdobywali puchar mistrzostw świata?