Quiz o Lechu Poznań w europejskich pucharach

Kamil Błaszczyk

07 marca 2023

Quiz o Lechu Poznań

9 marca Kolejorz rozegra historyczne spotkanie w europejskich pucharach. Polski klub czekał aż 32 lata na awans do etapu 1/8 finału europejskich rozgrywek. Lech Poznań zmierzy się w dwumeczu ze szwedzkim wicemistrzem kraju – ekipą Djurgardens IF. My mocno wierzymy w Kolejorza i z tej okazji przygotowaliśmy Quiz, sprawdzający wiedzę na temat Lecha Poznań i jego występów w Europie. Nie czekaj, rozwiąż Quiz już teraz i przekonaj się, co wiesz na temat europejskich występów Kolejorza. Naturalnie, będą pytania łatwiejsze i trudniejsze, jednak wynik 8/10 należy już uznawać jako satysfakcjonujący. Zachęcamy do wzięcia udziału w Quizie!

83
Utworzono Przez Quiz o Lechu Poznań w europejskich pucharachKamil Błaszczyk

Quiz o Lechu Poznań w europejskich pucharach

9 marca Kolejorz rozegra historyczne spotkanie w europejskich pucharach. Polski klub czekał aż 32 lata na awans do etapu 1/8 finału europejskich rozgrywek. Lech Poznań zmierzy się w dwumeczu ze szwedzkim wicemistrzem kraju - ekipą Djurgardens IF. My mocno wierzymy w Kolejorza i z tej okazji przygotowaliśmy Quiz, sprawdzający wiedzę na temat Lecha Poznań i jego występów w Europie. Nie czekaj, rozwiąż Quiz już teraz i przekonaj się, co wiesz na temat europejskich występów Kolejorza. Naturalnie, będą pytania łatwiejsze i trudniejsze, jednak wynik 8/10 należy już uznawać jako satysfakcjonujący. Zachęcamy do wzięcia udziału w Quizie!

1 / 10

1. W sezonie 2020/2021 Kolejorz po przejściu kwalifikacji, dostał się do grupy D Ligi Europy. Które miejsce wtedy zajął?

2 / 10

2. W edycji 2010/2011 Lech Poznań grupę dzielił z Juventusem, Manchesterem City i Salzburgiem. Którą lokatę wówczas zajął?

3 / 10

3. Był to pamiętny sezon dla wielu kibiców Kolejorza.po wyjściu z grupy jednak poznański klub odpadł już w 1/16. Z kim?

4 / 10

4. Między sezonem 2010/2011 a 2020/2021, Lech Poznań raz trafił do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie zajął trzecie miejsce. W jakim to było sezonie?

5 / 10

5. Najwięcej goli w pucharach europejskich dotychczas dla poznańskiego klubu strzelił?

6 / 10

6. Nim Lech Poznań zaczął swoją przygodę w tym sezonie w LKE, mierzył się z Qarabagiem w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Jakim bilansem zakończyli tamten dwumecz?

7 / 10

7. Już w fazie grupowej Ligi Konferencji Lech Poznań zmierzył się z ubiegłorocznym półfinalistą Ligi Mistrzów - drużyną Villarreal. Jakim wynikiem zakończyło się starcie przy Bułgarskiej?

8 / 10

8. Po wyjściu z grupy Lech zmierzył się z Bodo/Glimt, jakim wynikiem zakończył się dla Kolejorza wyjazd do Norwegii?

9 / 10

9. Lech Poznań znalazł się w 1/8 finału europejskich pucharów, by zmierzyć się z Djurgarden. Ile raz w historii drużyny miały szansę się spotkać?

10 / 10

10. Który z zawodników Kolejorza jest aktualnie najbardziej skuteczny i może popisać się drugim miejscem w klasyfikacji strzelców LKE?

Twój wynik to

Średni wynik to 51%

0%

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy