Pobierz aplikację betfan na telefon
Qarabag Agdam – Sylwetka rywala Lecha Poznań w el. Ligi Mistrzów
Lech Poznań zagra w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jego rywalem będzie Qarabag Agdam, czyli mistrz Azerbejdżanu. Pierwsze spotkanie Kolejorz zagra przed własną publicznością już 5 lipca. Co wiemy na temat drużyny Qarabgu? Postaram się to streścić w poniższym tekście. Zapraszam do lektury.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Kto wygra pierwszy mecz?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Qarabag Agdam – Historia klubu

Qarabg Agdam to azerski klub piłkarski z Górskiego Karabachu z formalną siedzibą w Agdamie. Faktycznie klub funkcjonuje w Baku i tam rozgrywa swoje mecze. Klub został założony w 1950 roku, jednak do rozgrywek w lidze ZSRR dołączył dopiero rok później. W 1952 roku powstał stadion miejski w Agdamie, gdzie miejscowa drużyna rozgrywała swoje spotkania domowe. W 1966 klub zadebiutował w rozgrywkach o mistrzostwo Azerskiej SRR, a już dwa lata później osiągnął w niej swój najlepszy rezultat, zdobywając wicemistrzostwo republiki. Działalność klubu piłkarskiego została po tym wydarzeniu zawieszona na 9 lat. W 1977 roku klub został reaktywowany, a kiedy w 1991 roku Azerbejdżan odzyskał niepodległość i utworzona została liga azerska. W 2001 roku klub zyskał ogromnego sponsora Azərsun, a w 2003 roku zmienił nazwę na obecną. Do dziś Qarabag jest hegemonem w azerskiej lidze i dominuje ją od 2014 roku.

Qarabag Agdam – Wisła Kraków, Piast Gliwice i Legia Warszawa nie dały rady

Nasze kluby piłkarskie mają wbrew pozorom dużo wspólnego z drużyną z Azerbejdżanu. Ich drogi przecinały się regularnie na przestrzeni lat w europejskich pucharach. Po raz pierwszy miało to miejsce w sezonie 2010/2011, kiedy to Qarabag mierzył się z Wisłą Kraków. Qarabag wówczas wyeliminował Białą Gwiazdę po dwumeczu, w którym wygrał 4:2. Był to wtedy szok, że polski klub przegrał z dość egzotycznym rywalem ze wschodu. Kolejny polski klub, który mierzył się z mistrzem Azerbejdżanu był Piast Gliwice. Piastunkom udało się nawet doprowadzić do dogrywki, jednak finalnie górą był klub z Agdamu. W 2020 roku Qarabag zagrał dwumecz z Legią Warszawa. Azerom udało się dość łatwo ograć Polaków 0:3. Czy Lech Poznań przełamie klątwę mistrza Azerbejdżanu? Przekonamy się o tym już 5 i 12 lipca.

Qarabag Agdam – Zgrany zespół z indywidualnościami

Qarabag Agdam to przede wszystkim zgrany zespół, jednak posiada w swoim składzie również dużo indywidualności, które są w stanie przesądzić o losach spotkania. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Filipa Ozobicia, który od 2018 roku stanowi filar ofensywny drużyny z Azerbejdżanu. Również warto przyjrzeć się takim zawodnikom jak Kady, czy też Abdellah Zoubir, którzy występują na pozycjach prawego i lewego napastnika. Z młodych talentów Qarabagu wyróżnia się Musa Qurbanly, który również występuje w roli napastnika.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!