Pobierz aplikację betfan na telefon
Puchar Polski. Quiz wiedzy przed finałem Raków – Lech

O Puchar Polski tradycyjnie już dwie drużyny zagrają 2 maja. W finale pucharu tysiąca drużyn zmierzą się Raków Częstochowa i Lech Poznań. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o historii tych rozgrywek, a także o tegorocznym finale. Sprawdź swoją wiedzę nt. finału Pucharu Polski.

Przed Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań okazja do trwałego wpisania się do historii Pucharu Polski. Już 2 maja odbędzie się kolejny finał krajowego pucharu. Dzieje tego turnieju sięgają jednak już blisko stu lat. Wiele się w tym czasie wydarzyło, ale czy ty znasz odpowiedzi na te pytania? Sprawdź się w naszym quizie wiedzy. Wiesz kto najczęściej triumfował w PP? A może wiesz, kto najczęściej przegrywał? Te i inne pytania znajdziesz poniżej, dlatego bez wątpienia quiz stworzony dla Ciebie. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 13/15 to rezultat satysfakcjonujący.

0%
0 votes, 0 avg
27
Created on By Puchar Polski. Quiz wiedzy przed finałem Raków - LechSzymon Piórek
Puchar Polski. Quiz wiedzy przed finałem Raków - Lech

Finał Pucharu Polski. Quiz wiedzy przed meczem Raków - Lech

Tradycyjnie już 2 maja odbędzie się finał Pucharu Polski. W decydującym meczu o puchar tysiąca drużyn zmierzą się Raków Częstochowa i Lech Poznań. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o historii tych rozgrywek, a także o tegorocznym finale. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 13/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. finału Pucharu Polski.

1 / 15

1. Kto zagra w tegorocznym finale Pucharu Polski?

2 / 15

2. Gdzie zostanie rozegrany tegoroczny finał Pucharu Polski?

3 / 15

3. Kto w tej edycji Pucharu Polski bronił trofeum?

4 / 15

4. Która edycja Pucharu Polski odbywa się w tym roku?

5 / 15

5. Który z zespołów zdobył najwięcej Pucharów Polski w historii?

6 / 15

6. Natomiast który zespół najczęściej przegrywał w finale Pucharu Polski?

7 / 15

7. Zdobycie Pucharu Polski to nie tylko prestiż, ale również możliwość występów w eliminacjach europejskich pucharów. W jakich rozgrywkach rozpoczyna swoją przygodę w Europie triumfator PP?

8 / 15

8. W historii Pucharu Polski dochodziło do wielu zaskakujących historii, m.in. występów w finałach drużyn z niższych lig. Z jakiej najniższej klasy rozgrywek, licząc, że obecna I liga to drugi poziom rozgrywkowy, pochodziła drużyna, która kiedykolwiek wystąpiła w finale PP?

9 / 15

9. Raz w historii do finału Pucharu Polski awansowała drużyna rezerw klubu. Taka drużyna nie występowała w tradycyjnym systemie ligowym na żadnym poziomie, a w tzw. lidze rezerw utworzonej niezależnie od aktualnego systemu ligowego. Rezerwy jakiej drużyny dokonały tego wyczynu?

10 / 15

10. Kiedy ostatni raz miała miejsce sytuacja, gdy w finale Pucharu Polski występowała drużyna z niższych niż ekstraklasa klas rozgrywkowych?

11 / 15

11. W historii drużyny z niższych niż ekstraklasa rozgrywkowych triumfowały w Pucharze Polski. Dokonał tego m.in. Ruch Chorzów czy Miedź Legnica, która w piłkarskiej elicie zadebiutowała dopiero 26 lat po wygraniu PP. Największym zaskoczeniem było, gdy po Puchar Polski sięgnął trzecioligowiec. Jaka drużyna tego dokonała?

12 / 15

12. W sezonie 1997/98 doszło do najbardziej bramkostrzelnego finału Pucharu Polski. Po dogrywce Amica Wronki pokonała Aluminium Konin. Ile goli padło w tym meczu?

13 / 15

13. Z powodu afery korupcyjnej po raz pierwszy i jak na razie jedyny raz odebrano Puchar Polski zespołowi. Co to była za drużyna?

14 / 15

14. Powróćmy jeszcze do pytań o obecną edycję Pucharu Polski, w której zagrają Raków i Lech. Prestiżu temu hitowemu starciu dodaje fakt, że obie te drużyny rywalizują aktualnie również o mistrzostwo Polski. Które miejsce zajmują odpowiednio Raków i Lech?

15 / 15

15. Który sędzia poprowadzi finał Pucharu Polski?

Your score is

The average score is 53%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!