Puchar Narodów Afryki: grupa A – zapowiedź i typy 2. kolejki

Pierwsza kolejka fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki już za nami. W czwartek odbędzie się druga kolejka w grupie A. Kamerun podejmie Etiopię, a Wyspy Zielonego Przylądka zagrają z Burkiną Faso. Zapraszam na zapowiedź i typy wymienionych spotkań. Miejmy nadzieję na podtrzymanie serii, po tym, jak bezbłędnie wytypowałem 1. kolejkę grupy F.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Puchar Narodów Afryki: Kamerun – Etiopia (13.01, 17:00) – zapowiedź, typy, przewidywane składy

Kamerun jest gospodarzem turnieju i z dobrej strony pokazał się w pierwszej kolejce. Przegrywał z Burkiną Faso, ale zdołał nie tylko odrobić stratę, ale także przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W kilku wcześniejszych meczach reprezentacja ta pokonała Mozambik, Malawi oraz Wybrzeże Kości Słoniowej.

Etiopia jest na papierze najsłabszą drużyną w grupie A. Przegrała pierwszy mecz z Wyspami Zielonego Przylądka i tylko cud sprawi, że uda jej się awansować do fazy pucharowej. Przed turniejem Etiopia pokonała Sudan, a także zremisowała z Zimbabwe i Ghaną.

W całej historii rozegrano tylko dwa mecze między Kamerunem, a Etiopią. Pierwszy z nich odbył się w 1970 roku. Wówczas obecni gospodarze turnieju zatriumfowali 3:2. Drugi odbył się w 2016 roku i zakończył się bezbramkowym remisem. Kamerun jest ostatnio w dobrej formie, dlatego stawiam na to, że gospodarze Pucharu Narodów Afryki wygrają do zera.

Przewidywane składy

Kamerun: Onana; Fai, Onguene, Ngadeu, Tolo; Kunde, Anguissa, Oum Gouet; Ekambi, Aboubakar, Choupo-Moting

Etiopia: Shanko; Yusef, Tamene, Debebe, Hamid; Yohannes, Alemu, Dagnachew; Nesir, Kebede, Gebremichael

Proponowany typ: wygrana Kamerunu do zera - kurs 1.69 z oferty BETFAN

Puchar Narodów Afryki: Wyspy Zielonego Przylądka - Burkina Faso (13.01, 20:00) - zapowiedź, typy, przewidywane składy

Starcie Wysp Zielonego Przylądka z Burkiną Faso zapowiada się niezwykle ciekawie. Dla obu drużyn będzie to prawdopodobnie mecz o awans do fazy pucharowej. Wyspy Zielonego Przylądka są w nieco lepszej sytuacji, ponieważ wygrały z Etiopią. Przed turniejem również prezentowały dobrą formę, ponieważ pokonały Republikę Środkowej Afryki i Liberię oraz zremisowali z Nigerią.

Burkina Faso uległa w pierwszej kolejce gospodarzom, choć przez chwilę była na prowadzeniu. Przed turniejem również prezentowała w miarę dobrą formę. Zremisowała z Algierią i Mauretanią, a także pokonała Gabon. Burkina Faso triumfowała w dwóch poprzednich bezpośrednich meczach 4:0 i 2:0. Stawiam więc na to, że reprezentacja ta zdobędzie komplet punktów.

Przewidywane składy

Wyspy Zielonego Przylądka: Rosa; Stopira, Lopes, S. Fortes; D. Tavares, Santos, Borges, J. Fortes; Rodrigues, J. Tavares, Monteiro

Burkina Faso: Koffi; Malo, Yago, Dayo, Kabore; Toure, Guira, Sangare; Konate, Bayala, Traore

Proponowany typ: wygrana Burkina Faso - kurs 2.52 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!