Pobierz aplikację betfan na telefon
Puchar Narodów Afryki: grupa A, zapowiedź, typy

Puchar Narodów Afryki rozpoczyna się już dziś. Gospodarze, czyli Kamerun na otwarcie turnieju zmierzą się z Burkina Faso. Wieczorem Etiopia zagra z Wyspą Zielonego Przylądka. Tytułu broni Algieria. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Terminarz i plan transmisji:

Niedziela, 09.01.2022:
17:00 Kamerun – Burkina Faso (Viaplay)
20:00 Etiopia – Wyspy Zielonego Przylądka

Puchar Narodów Afryki: Kamerun – Burkina Faso 

Kamerun będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania. Gospodarze mają w składzie takich zawodników jak Andre Onana, Karl Toko-Ekambi czy Vincent Aboubakar. Jakość piłkarska jest zdecydowanie po ich stronie, a dodatkowo są jednym z głównych faworytów do walki o tytuł. Ten mecz powinien zdecydować o pierwszym miejscu w grupie, ponieważ Etiopia i Wyspy Zielonego Przylądka to słabsze ekipy. Największą gwiazdą Burkina Faso jest napastnik Aston Villa Bertrand Traoré, który ten sezon ma nieco gorszy, ponieważ długo leczył kontuzję.

Proponowany typ: wygrana Kamerunu kurs 1.56 w ofercie BETFAN

Puchar Narodów Afryki: Kamerun – powołania w grupie A

 

Puchar Narodów Afryki: Etiopia – Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka bardzo dobrze radziły sobie w eliminacjach do mistrzostw świata, gdzie w grupie grali z Republiką Środkowoafrykańską, Liberią i Nigerią. Przegrali tylko jedno stracie z Nigerią, a w drugim podzieli się z nimi punktami. Etiopią miała nieporównywalnie trudniejszą grupę, bo mierzyła się z Ghaną, RPA i Zimbabwe. Zdobyła w niej 5 punktów i zajęła trzecie miejsce. Wyspom Zielonego Przylądka udało się w eliminacjach do Pucharu pokonać Kamerun 3:1 na własnym boisku. Etiopia zaś w tych samych eliminacjach, ale ponad dwa lata temu ograła 2:1 Wybrzeże Kości Słoniowej. Zawodnicy z Etiopii grają głównie w Afryce, a większość w rodzimej lidze.

Proponowany typ: wygrana Wysp Zielonego Przylądka kurs 1.99 w ofercie BETFAN

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!