Pobierz aplikację betfan na telefon
Puchar Narodów Afryki: grupa A – zapowiedź i typy 3. kolejki

Faza grupowa w Pucharze Narodów Afryki dobiega końca. Przed nami ostatnia kolejka, która wyłoni drużyny grające w fazie pucharowej. W poniedziałek zagrają między sobą reprezentacje z grupy A. Burkina Faso podejmie Etiopię, a Wyspy Zielonego Przylądka zmierzą się z Kamerunem. Zapraszam na zapowiedź i typy wymienionych spotkań.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso – Etiopia (17.01, 17:00) – zapowiedź i typy

Burkina Faso po dwóch kolejkach ma na koncie trzy punkty i zajmuje drugie miejsce w grupie. Do tej pory przegrała z Kamerunem, ale pokonała Wyspy Zielonego Przylądka 1:0. Wciąż nie może być pewna awansu, ponieważ ma tyle samo punktów, co Wyspy Zielonego Przylądka. Burkina Faso musiałaby więc wygrać z Etiopią. Reprezentacja ta jest faworytem i nie ma co się dziwić. W eliminacjach do MŚ w drugiej rundzie nie przegrała ani jednego meczu, ale z powodu trzech remisów zajęła drugie miejsce w grupie, dlatego nie zobaczymy jej na mundialu.

Etiopia jest najsłabszą drużyną w grupie A i jej szanse na awans są znikome. Nie dość, że musiałaby wygrać z Burkiną Faso, to jeszcze liczyć na to, że uda jej się wskoczyć na trzecie miejsce w grupie, a ponadto liczyć na bardzo korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, ponieważ tylko cztery reprezentacje mogą awansować z trzeciej pozycji. Burkina Faso jest faworytem tego starcia i moim zdaniem postawi kropkę nad i. Kraj ten wygrał dwie poprzednie bezpośrednie rywalizacje (3:0 i 4:0).

Proponowany typ: wygrana Burkina Faso - kurs 1.59 z oferty BETFAN

Puchar Narodów Afryki: Wyspy Zielonego Przylądka - Kamerun (17.01, 17:00) - zapowiedź i typy

Wyspy Zielonego Przylądka zajmują trzecie miejsce w grupie A, ale mają na koncie trzy punkty, więc ich sytuacja nie jest zła. W klasyfikacji trzecich drużyn plasują się na trzeciej pozycji. W trwającym turnieju pokonały Etiopię, ale przegrały z Burkiną Faso. Być może udałoby się bez względu na wynik awansować tej reprezentacji, ale w przypadku porażki musiałaby liczyć na bardzo szczęśliwe rozstrzygnięcia w klasyfikacji trzecich drużyn. Remis mógłby dać awans w przypadku wpadki Burkina Faso, a nawet jeśli nie to cztery punkty prawdopodobnie pozwolą awansować z trzeciego miejsca. Podział punktów zapewniłby także Kamerunowi awans z pierwszej lokaty. Wygrana jest najlepszą opcją dla Wysp Zielonego Przylądka, ale trudno będzie im pokonać gospodarzy turnieju.

Kamerun jest w najlepszej sytuacji, ponieważ ma już zapewniony awans do fazy pucharowej. Aby stracić pierwszą pozycję, musiałby wysoko przegrać z Wyspami Zielonego Przylądka, a Burkina Faso musiałaby strzelić dużo goli Etiopii. Kamerunowi, aby zapewnić sobie awans z pierwszego miejsca wystarczy remis. Turniej potrwa jeszcze wiele dni, dlatego uważam, że gospodarze turnieju zagrają na nieco mniejszej intensywności. Stawiam na podział punktów.

Proponowany typ: remis - kurs 3.45 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!