Pobierz aplikację betfan na telefon
PŚ Zakopane 2022: program, zapowiedź. Po ile bilety?

PŚ Zakopane 2022 – Polska zorganizuje w weekend dwa konkursy. Sobota przyniesie rywalizację drużynową, a w niedzielę skoczkowie powalczą o indywidualny triumf. Niestety nie zostanie wykorzystana pełna kwota startowa, która nam przysługuje. Zabraknie na pewno kontuzjowanego Kamila Stocha oraz Dawida Kubackiego i Pawła Wąska, którzy otrzymali pozytywne wyniku testów w kierunku COVID-19. Niejednoznaczny test miał Jakub Wolny i jutro poznamy wyniki drugiej próbki, jego też być może zabraknie podczas zawodów. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program i plan transmisji: 

Piątek, 14.01.2022:
15:30 – oficjalne treningi (TVP Sport)
18:00 – kwalifikacje (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl Eurosport 1, Player)

Sobota, 15.01.2022:
15:00 – seria próbna (TVP Sport)
16:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl Eurosport 1, Player)

Niedziela, 16.01.2022:
15:00 – seria próbna (TVP Sport)
16:00 – konkurs inddywidualny (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl Eurosport 1, Player)

PŚ Zakopane 2022: zapowiedź konkursu

Ryoyu Kobayashi zdominował Turniej Czterech Skoczni, ale zabrakło mu triumfów w ostatnich zawodach, żeby skompletować cztery wygrane. Od tamtego moment Japończyk przestał dominować na skoczni. Podczas dwóch ostatnich konkursów zajmował odpowiednio 5 i 4 miejsce. Wciąż jest to ścisła czołówka, ale jednak także seria dwóch konkursów z rzędu poza podium, co świadczy o nieznacznej obniżce formy. Podczas weekendu w Bischofshofen wygrywali Austriak Daniel Huber oraz Norweg Marius Lindvik. Dla obu były to pierwsze zwycięstwa w sezonie, a dla Hubera nawet w karierze.

Nieco słabszą formę niż na początku sezonu prezentują przede wszystkim Niemcy i Słoweńcy. Indywidualnie słabo prezentował się Anze Lanisek, który ostatnimi czasy zajmował miejsca w drugiej dziesiątce. Zawodził też Karl Geiger, który był nadzieją Niemców, na triumf w całym Turnieju Czerech Skoczni. Podopieczni Stefana Horngachera zawiedli też w konkursie drużynowy, gdzie zajęli odległe szóste miejsce, wyprzedzając jedynie Kazachstan i Rosję.

Pozytywnie zaskoczył Piotr Żyła, który w sobotnim konkursie zajął siódme miejsce, a w drużynówce był najlepszym z Polaków, oddając dwa dobre skoki. Żyła jest obecnie największą nadzieją dla Polaków na zajmowanie dobrych wyników. Niestety kłopoty zdrowotne wykluczą z zawodów w Zakopanem Kamila Stocha oraz Dawida Kubackiego i Pawła Wąska.

Jest to o tyle przykra wiadomość, że Dawid Kubacki wydawał się wracać na właściwe tory, a Paweł Wąsek zaprezentował się z dobrej strony podczas drużynówki w Bischofshofen. Kamil Stoch natomiast nie startował w weekend w Pucharze Świata, ponieważ odpoczywał i indywidualnie trenował, żeby złapać dobrą formę, pechowo doznał urazu, który wyklucza go z zawodów w Zakopanem.

Na zawody Pucharu Świata w Zakopanem Michal Dolezal powołał 12 skoczków, już wiemy, że na ten moment wystartuje ich maksymalnie 10. Bedą to: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Maciej Kot, Jan Habdas, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny (jeśli uzyska jutro negatywny test na covid-19). Jan Habdas dołączył do kadry w miejsce Kamila Stocha. Za Dawida Kubackiego i Pawła Wąska zdecydowano nie dowoływać innych skoczków.

PŚ Zakopane 2022: po ile bilety?

Wciąż dostępne są wejściówki na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Bilety mają dość wysokie ceny. Najtańsze wejściówki na konkursy kosztują 200 zł i nie ma w sprzedaży biletów ulgowych. Najdroższy bilet to koszt rzędu 750 zł. Bilety na kwalifikacje są dostępne za 100 zł.

Szczegółowy podział i ceny biletów na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem:

KWALIFIKACJE – 100 zł

SEKTOR A – 250 zł (dzień)

SEKTOR B – 250 zł (dzień)

SEKTOR C – 200 zł (dzień)

SEKTOR D – 200 zł (dzień)

SEKTOR T –  400 zł (dzień)

SEKTOR P – 750 zł (dzień)

Wejście na sektor P na oba konkursy to koszt 1500 zł za osobę. Najtaniej wychodzą sektory C i D, obejrzenie obu zawodów z tych miejsc wyniesie 400 zł za osobę. Brak biletów ulgowych naraża rodziny chcące obejrzeć konkurs w komplecie na spory wydatek. Czteroosobowa rodzina chcąca obejrzeć jedne zawody musi się liczyć z wydatkiem około 1000 zł.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!