Pobierz aplikację betfan na telefon
PŚ Willingen: Polacy zaczęli skakać! Zapowiedź konkursu

PŚ Willingen dziś rozegrany zostanie konkurs indywidualny, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Największym problemem może być wiatr, ponieważ prognozy mówią, że ma osiągać od 4 do 7 m/s, w porywach nawet do 20, co uniemożliwiłoby przeprowadzenie zawodów. Wczoraj podczas treningów i prologu świetnie spisywali się Polacy, więc wierzymy, że w końcu wskoczyli na właściwe tory i będą liczyć się w grze o wysokie lokaty. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów i plan transmisji: 
Sobota, 29.01.2022 
15:00 – seria próbna 
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player) 

PŚ Willingen: zapowiedź konkursu

Wczoraj w Willingen rozegrane zostały treningi, prolog i konkurs mieszany. Polacy wystąpili w składzie Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Nicole Konderla i Piotr Żyła. Słaby występ Polek spowodował, że zajęliśmy szóste miejsce, ale cieszy fakt, że dobre skoki oddali Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Szczególnie dobrze spisał się ten drugi, który wśród mężczyzn uzyskał trzeci wynik. Żyła wczoraj bardzo dobrze czuł się na skoczni, co musi cieszyć każdego fana skoków w Polsce oraz oczywiście samego Piotrka. Świetnie skakał też Kamil Stoch, który nie wystartował w konkursie mieszanym, ponieważ nie chciano przemęczać go po kontuzji. Polak wygrał 2. trening i prolog, więc forma wydaje się, być bardzo dobra.

Polscy skoczkowie zaimponowali podczas 2. treningu i prologu. Na treningu najlepszy był Stoch, drugie miejsce zajął Żyła, a na szóstej lokacie uplasował się Dawid Kubacki. Równie dobrze było podczas prologu, który zastąpił kwalifikacje. Wygrał Stoch, ale poza nim w dziesiątce było jeszcze trzech Polaków: 4. Żyła, 7. Kubacki i 9. Wąsek. 4 Polaków w czołowej „10” to dawno niespotykany widok. Ostatnio cieszyliśmy się, jak dwójka wchodziła do drugiej serii, więc chyba treningi, które mieli zawodnicy, przynoszą efekty. Cała piątka Stoch, Żyła, Kubacki, Wąsek i Hula nie brała udziału w PŚ w Titisee-Neustadt, żeby jak najlepiej przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Poza Polakami dobrą formę prezentowali też Słoweńcy. Przede wszystkim Anze Lanisek, Lovro Kos i Cene Prevc dobrze czuli się wczoraj na skoczni. Słoweńcy także zdominowali konkurs mieszany. Dobre skoki oddawał też Marius Lindvik. Wczoraj na skoczni zabrakło Ryoyu Kobayashiego, który nie brał udziału w treningach, zawodach ani prologu. Podczas prologu zabrakło też Niemców Karla Geiger i Markusa Eisenbichlera, którzy brali udział w zawodach mieszanych, ale nie stanęli tam nawet na podium, przegrali o 1.1 pkt z Austrią. Niemcy nie oddawali dobrych skoków, Geiger daleko lądował tylko na 1. treningu.

PŚ Willingen: typy

Jeśli pogoda pozwili, możemy być świadkami ciekawego konkursu, długich skoków i w końcu emocji z udziałem Polaków.

Anze Lanisek – Halvor Egner Granerud: wyżej Lanisek kurs 1.45 w ofercie BETFAN 

Lanisek oddawał bardzo dobre skoki podczas wczorajszych prób, zajmował wysokie miejsca na treningach i był ważnym elementem drużyny, która wygrała konkurs mieszany. Granerud wciąż jest bardzo nieprzewidywalny. Potrafi oddać znakomity skok, by za chwilę kompletnie zepsuć. Brakuje mu stabilności i dwóch dobrych skoków podczas konkursu.

Kamil Stoch – Markus Eisenbichler: wyżej Stoch kurs 1.45 w ofercie BETFAN 

Kamil wczoraj prezentował się znakomicie na skoczni w Willingem, czego nie można powiedzieć o Niemcu. Markus podczas konkursu drużyn mieszanych ani razu nie doleciał nawet do punktu K, który znajduje się na 130 metrze. Miał problemy przy lądowaniu i nie może zaliczyć tego dnia do udanych. Stoch na trzy próby dwukrotnie lądował poza 140 metrem. Podczas 2. treningu uzyskał 142 metry, a w prologu aż 146.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!