Pobierz aplikację betfan na telefon
PŚ w Bischofshofen: program, zapowiedź, typy

Po Turnieju Czterech Skoczni czas na PŚ w Bischofshofen, tak więc skoczkowie nie musieli się przetransportowywać, wczoraj mieli dzień wolny, a dziś czekają ich kwalifikacje i konkurs indywidualny. Jutro natomiast osiem ekip weźmie udział w zawodach drużynowych. Na starcie kwalifikacji zamelduje się 62 skoczków, więc tylko 12 nie wystartuje w konkursie. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów i transmisje: 

Sobota, 08.01.2022:
13:30 – oficjalny trening
14:30 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 09.01.2022:
14:30 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy

PŚ w Bischofshofen: kto zgarnie zwycięstwo? 

Turniej Czterech Skoczni był bardzo udany dla Ryoyu Kobayashiego. Japończyk zdobył Złotego Orła, a dodatkowo wyprzedził Karla Geigera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, strata Niemca nie jest jednak ogromna, ponieważ wynosi jedynie 56 punktów i została zmniejszona właśnie w Bischofshofen podczas drugiego konkursu. Geiger zajął w czwartek trzecie, a Kobayashi piąte miejsce. Sensacyjnie wygrał Daniel Huber, dla którego był to pierwszy triumf w PŚ.

Dobrze zaprezentowali się także Norwegowie, Granerud był drugi, Johansson szósty, a Lindvik dziesiąty. Stabilną formę w Austrii pokazują również Yukiya Sato (4. w czwartek) i Lovor Kos (9. w czwartek). Udane zawody zaliczył Piotr Żyła, który ukończył zawody na 13. lokacie. 5 Polaków wystartuje w kwalifikacjach, skład pozostał niezmieniony, czyli Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i wspomniany Żyła. Konkursy wracają do normalnego systemu, żegnamy się z ko, jest to dobra informacja dla Wąska, który skakał dobrze, ale nie udawało mu się, wygrywać w parze. Dziś ma pewność, że jeśli odda dobry skok, to zaprezentuje się w drugiej serii.

PŚ w Bischofshofen: typy

Manuel Fettner – Timi Zajc: wyżej Fettner kurs 1.55 

Manuel Fettner prezentuje dobrą formę podczas ostatnich konkursów, jest stabilny i zajmuje wysokie lokaty. Niestety w czwartek się przewrócił i to nie pozwoliło mu na osiągnięcie dobrej lokaty. Timi Zajc jest nieobliczalny, potrafi oddać znakomity skok, żeby za chwilę się skompromitować. Jeśli nie będzie żadnych niespodzianek, to Fettner powinien być wyżej.

Stephan Leyhe – Severin Freund: wyżej Leyhe kurs 1.85

Niemcy prezentują dość wyrównany poziom, ale jednak forma Leyhe jest stabilniejsza, wrócił on na odpowiedni pułap i regularnie punktuje. Freund potrafi oddać znakomite skoki, ale przeplata je średnimi. Wydaje mi się, że Leyhe powinien być dziś wyżej.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!