Pobierz aplikację betfan na telefon
PŚ Titisee-Neustadt: zapowiedź, program, typy (22.01.2022)

PŚ Titisee-Neustadt to kolejny krok dla skoczków w drodze po punkty do klasyfikacji generalnej. Wielu znanych skoczków zabraknie na starcie do konkursów. Polacy zgłosili do tych zawodów zawodników, którzy nie jadą na igrzyska, a Norwegowie walczą z koronawirusem. Na starcie zabraknie więc m.in. Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Daniela Andre Tande czy Johana Andre Forfanga. Bardzo poważną stratą dla zawodów będzie brak Mariusa Lindvika, zwycięzcy z Zakopanego. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów i plan transmisji:

Sobota, 22.01.2022

15:15 – seria próbna 
16:15 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player)

Niedziela, 23.01.2022

14:30 – kwalifikacje 
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player)

 

PŚ Titisee-Neustadt: 5 Polaków w konkursie, wygrana Cene Prevca

Na starcie kwalifikacji stanęło 60. zawodników. Biorąc pod uwagę frekwencję na poprzednich Pucharach Świata, to tutaj jest ona dość mizerna. Jedynie 10 skoczków, nie dostało się do sobotniego konkursu indywidualnego. Wśród nich znalazł się jeden Polak – Tomasz Pilch, który zajął 53. miejsce, niespodziewanie kwalifikacji nie przebrnął Keiichi Sato. Słabo spisała się też reszta naszych reprezentantów. Klemens Murańka był 49, Maciej Kot 46, Aleksander Zniszczoł 44, a Andrzej Stękała 40. Najwyżej sklasyfikowany był Jakub Wolny, który zajął 24. miejsce.

Kwalifikacje wygrał Cene Prevc, który uzyskał 135.5 metra i o 1.4 pkt wyprzedził Ryoyu Kobayashiego. Tuż za Japończykiem o 0.2 pkt był Karl Geiger. Czwarte miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a piąty był Lovro Kos. Świetnie spisali się Niemcy. Aż czterech reprezentantów zajęło miejsca w czołowej „10”. Poza Geigerem byli to 8. Markus Eisenbichler, 9. Severin Freund oraz 10. Constantin Schmid. Ponownie do konkursu awansował Turek Fatih Arda Ipcioglu.

PŚ Titisee-Neustadt: typy

Cene Prevc – Constantin Schmid: wyżej Cene Prevc kurs 1.50 w ofercie BETFAN 

Cene Prevc wygrał kwalifikacje i wydaje się, że może sporo namieszać w konkursie indywidualnym. Schmid również zajął wysokie „10” miejsce, ale obecnie Cene jest w lepszej formie.

Anze Lanisek – Stefan Kraft: wyżej Lanisek kurs 1.50 w ofercie BETFAN

Obaj mają wzloty i upadki w tym sezonie. Nie są tacy stabilni jak podczas swoich najlepszych sezonów. Wydaje się jednak, że to Lanisek mimo wszystko ma lepszy sezon i powinien być przed Kraftem w tym konkursie.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!