Pobierz aplikację betfan na telefon
PŚ Titisee-Neustadt: typy i zapowiedź niedzielnego konkursu 23.01

PŚ Titisee-Neustadt rozegra dziś drugi konkurs indywidualny. Wczoraj najlepszy okazał się Karl Geiger, który wrócił również na fotel lidera klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Ryoyu Kobayashiego. Oprócz Niemca na podium stali wczoraj także Anze Lanisek oraz Markus Eisenbichler. Gospodarze potwierdzają dobrą formę. Dziś ponownie będą mogli wystawić w kwalifkacjach grupę narodową, która wczoraj dobrze się zaprezentowała. Najlepszym z Polaków we wczorajszym konkursie był Jakub Wolny, który zajął 29. miejsce. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program i plam transmisji:

Niedziela, 23.01.2022
14:30 – kwalifikacje (Player)
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player)

PŚ Titisee-Neustadt: znakomici Niemcy, słabi Polacy

Niemcy po raz trzeci wystawią w kwalifikacjach grupę krajową, mimo że teoretycznie można zrobić to dwa razy w sezonie. Nasi zachodni sąsiedzi skorzystali jednak ze zmiany regulaminu przed startem obecnego Pucharu Świata, który mówi, że jeśli zawody są w zastępstwie za inny konkurs (Titisee odbywa się za Sapporo), to wtedy nie obowiązuje limit dwukrotnego wystawienia kwoty krajowej. Dlatego w kwalifikacjach zobaczymy 11 Niemców, którzy wczoraj znakomicie spisali się w konkursie indywidualnym, aż 8 z nich awansowało do 2. serii, a czterech w „10”. Świetnie pokazał się Justin Lisso, który zajął 11. miejsce, a wcześniej nie zdobył żadnego punktu.

Wczoraj na skoczni dominowali Karl Geiger i Anze Lanisek. Niemiec wygrał z przewagą 5.2 pkt nad Słoweńcem i blisko 15 pkt nad trzecim Markusem Eisenbichlerem. Oprócz Niemców drużynowo znakomicie poradzili sobie też Słoweńcy: 2. Lanisek, 6. Cene Prevc, 7. Lovro Kos, 12. Peter Prevc. 16. Ziga Jelar i 18. Timi Zajc. Wynik Słoweńców imponuje, ponieważ cała szóstka zajęła miejsce w czołowej „20”. Dziś ponownie wydaje się, że konkurs będzie stał pod znakiem dobrych wyników Niemców i Słoweńców z udziałem Ryoyu Kobayasiego,  Halvora Egnera Graneruda i Jan Hoerla. Wczoraj czołowa „10” składała się z czterech Niemców, trzech Słoweńców i po jednym reprezentancie Japonii, Norwegii i Austrii.

Słabo spisali się Polacy. Tylko jeden z nich dość szczęśliwie awansował do „30”. Jakub Wolny zajął 29. miejsce i zdobył dwa punkty do klasyfikacji generalnej. Ten sezon dla naszych reprezentantów jest dramatyczny. Wciąż najlepszy w generalce jest Stoch, który zajmuje 18. miejsce, 20 jest Piotr Żyła. Reszta ma jedynie od kliku do kilkudziesięciu punktów i zajmują odległe miejsca. Wczorajsze miejsca w konkursie indywidualnym: 35. Andrzej Stękała, 38. Klemens Murańka, 40. Maciej Kot, 48. Aleksander Zniszczoł, kwalifikacji nie przebrnął Tomasz Pilch.

PŚ Titisee-Neustadt: typy na konkurs indywidualny

Anze Lanisek – Halvor Egner Granerud: wyżej Lanisek kurs 1.67 w ofercie BETFAN

Anze Lanisek bardzo dobrze radzi sobie przez cały weekend w Titisee, wczoraj stanął na podium i dziś też będzie celował w takie miejsce. Granerud wczoraj był 4., ale wciąż jest mocno nieregularny, po 1. serii był dopiero 11, tracąc do Geigera i Laniska ponad 10 pkt.

Cene Prevc – Peter Prevc: wyżej Cene kurs 1.55 w ofercie BETFAN 

Cene podczas tego weekendu w Niemczech radzi sobie świetnie. Oddaje dobre skoki, zajmuje wysokie miejsca i praktycznie każdy jego skok jest lepszy od Petera, który też skacze przyzwoicie. Myślę, że Cene podobnie jak wczoraj zajmie czołowe miejsce i jeśli nagle Peter nie wypali z formą, to jego młodszy brat będzie dziś znowu górą.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!