PŚ Niżny Tagił: zapowiedź pierwszego konkursu w sezonie 2021/22

Adrian Wantowski

20 listopada 2021

PŚ Niżny Tagił

PŚ Niżny Tagił rozpocznie sezon 2021/22. Po raz pierwszy w historii inauguracja ma miejsce w tym miejscu. Dziś w konkursie indywidualnym zobaczymy 50 skoczków z 15 różnych krajów. Jest to świetna informacja, że przedstawiciele egzotycznych krajów pukają do bram zawodów. Dziś zaprezentuje się m.in. Rumun Andrei Feldorean, Turek Fatih Arda Ipcioglu. Dobrze w treningach radził sobie Chińczyk Qiwo Song, ale został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

PŚ Niżny Tagił: Wiatr głównym bohaterem 

Niestety przywykliśmy do tego, że często wiatr jest głównym bohaterem konkursów Pucharu Świata. Nie inaczej jest podczas tego weekendu w Niżnym Tagile. Kręciło podczas treningów, ale nie lepiej było w kwalifikacjach. Niestety kilku znanych zawodników nie poradziło sobie z warunkami. Zabraknie Timiego Zajca, Anttiego Aalto, Stefana Krafta czy Polaków Klemensa Murańki oraz Stefana Huli. Temperatura powietrza we wschodniej części Rosji będzie wynosiła około -4 stopnie celsjusza. Wiatr w porywach od 4 do 10 m/s. Niestety może to wpłynąć na loteryjne wyniki dzisiejszych zawodów.

PŚ Niżny Tagił: Kamil Stoch najrówniejszy

Wczoraj wiatr kręcił, wyniki się zmieniały, ale jeden skoczek zarówno w treningach, jaki i w kwalifikacjach zajmował miejsce w czołowej „10”, niespodziewanie był nim Kamil Stoch, który podczas wczorajszych eliminacji był najlepszy. Trzy miejsca w TOP 20 zajmowali Jan Hoerl, Killian Peier oraz Cene Prevc. Cieszy przede wszystkim forma Szwajcara, który wraca do skoków, po fatalnej kontuzji. Może on być jedynm z największych zaskoczeń dzisiejszych zawodów. Dobrą formę prezentują Austriacy: Huber, Fettner i wspomniany Hoerl, Słoweńcy: Lovro Kos, Cene Prevc czy Norwegowie, którzy zdominowali 1 trening. Niestety wczoraj słabo prezentowali się Polacy. Miejmy nadzieję, że dziś będzie dużo lepiej.

PŚ Niżny Tagił: Typy i przewidywania

Wiadomo, że podczas loteryjnych zawodów trudno wytypować, kto może być górą, ale na pewno w gronie faworytów do podium są Kamil Stoch, Ryoyu Kobayashi, Anze Lanisek, Halvor Egner Granerud i kilku innych skoczków z Austrii, Norwegii czy Niemiec. Moje przewidywania na dziś to.

Kamil Stoch – Karl Geiger: wyżej Kamil Stoch kurs 1.42 

Anze Lanisek – Robert Johansson: wyżej Anze Lanisek kurs 1.57 

Philipp Aschenwald – Junshiro Kobayashi: wyżej Philipp Aschenwald kurs 1.67 

PŚ Niżny Tagił: Program zawodów, transmisje

14:45 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport1, player.pl) 

Sprawdź zapowiedź i plan całego weekendu. 

Autor tekstu

Najnowsze wpisy