Pobierz aplikację betfan na telefon
Home BETFAN PŚ Lahti: zapowiedź weekendu, program zawodów (25-27.02)

PŚ Lahti: zapowiedź weekendu, program zawodów (25-27.02)

PŚ Lahti: zapowiedź weekendu, program zawodów (25-27.02)

PŚ Lahti to pierwsze zawody po Igrzyskach Olimpijskich. Skoczkowie wracają do rywalizacji o punkty w Pucharze Świata. Rozegrane zostaną w weekend dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Dzisiejsze zawody są rozgrywane w zastępstwie za konkurs w Sapporo. Polacy wystąpią w składzie takim, jaki był na igrzyskach. Nową twarzą będzie Kacper Juroszek, który znakomicie radził sobie ostatnio w konkursach Pucharu Kontynentalnego. 

Program zawodów i plan transmisji: 

Piątek, 25.02:
14:15 – oficjalny trening 
15:30 – kwalifikacje (Eurosport 1, Player.pl)
17:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

Sobota, 26.02
15:15 – seria próbna 
16:30 – konkurs drużynowy (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

Niedziela, 27.02
14:30 – kwalifikacje 
16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

PŚ Lahti: zapowiedź weekendu

Puchar Świata wraca na salony i ponownie będziemy emocjonować się startami skoczków narciarskich. Na starcie kwalifikacji stanie 68 skoczków, więc 18 z nich zabraknie w konkursie. Na Igrzyskach medale indywidualnie zdobyli Ryoyu Kobayashi (złoto i srebro), Marius Lindvik (złoto), Manuel Fettner (srebro), Karl Geiger (brąz), Dawid Kubacki (brąz). Miejsca na podium Kobayashiego, Geigera i Lindvika to nie jest żadne zaskoczenia. Natomiast tego, że krążki wywalczą Fettner i Kubacki, to mało kto się spodziewał.

Wracając do Pucharu Świata, to najciekawiej zapowiada się oczywiście walka o Kryształową Kulę. Obecnie Karl Geiger ma tylko trzy punkty przewagi nad Ryoyu Kobayashim. Ich walka o trofeum prawdopodobnie będzie toczyła się do ostatnich konkursów.

Polacy na igrzyskach zaprezentowali się ponadto, jak wyglądała ich forma w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Dawid Kubacki wywalczył medal, Kamil Stoch było dwukrotnie blisko. Na skoczni normalnej zajął szóste miejsce, a na dużej czwarte. Ten drugi konkurs Kamil mocno przeżył. Dlatego możemy spodziewać się, że końcówka Pucharu Świata to mogą być dobre konkursy Stocha. Lahti to szczęśliwe miejsce dla polskich skoczków. To tutaj zdobyli złoty medal Mistrzostw Świata w 2017 roku podczas konkursu drużynowego, a indywidualnie Piotr Żyła wywalczył brązowy medal. Jesteśmy ciekawi występu Kacpra Juroszka, który w tym miesiącu stawał na podium podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Rok temu w Lathi indywidualnie triumfował Robert Johansson, drugie miejsce wywalczył Markus Eisenbichler, a trzeci był Karl Geiger. Drużynowo najlepsi byli Norwegowie przed Polakami i Niemcami. Dziś w gronie ścisłych faworytów będą podobni zawodnicy. Groźni oczywiście będą Norwegowie, Niemcy, Austriacy i Słoweńcy. Ciekawie zapowiadają się występy Rosjan, którzy imponowali formą na igrzyskach.

Numery startowe Polaków w kwalifikacjach: Kacper Juroszek 20, Stefa Hula 23, Paweł Wąsek 30, Dawid Kubacki 36, Piotr Żyła 48, Kamil Stoch 50.

Typy na pierwszy konkurs: 

Marius Lindvik – Halvor Egner Granerud: wyżej Lindvik kurs 1.45 w ofercie BETFAN

Lindvik jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie, wygrywał konkursy Pucharu Świata. Wywalczył indywidualny tytuł mistrza olimpijskiego. Granerud jest nieobliczalny, ale w tym sezonie częściej zawodzi niż zachwyca.

Piotr Żyła – Stephan Leyhe: wyżej Żyła kurs 1.57 w ofercie BETFAN 

Piotr Żyła bardzo dobrze czuje się na skoczni w Lahti, zaliczył dość przeciętne igrzyska, więc wydaje się, że zaprezentuje tutaj wyższą formę. Obaj skoczkowie skaczą w miarę podobnie, ale myślę, że dziś to Piotrek będzie wyżej.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!