dodano: 13 Maja 2021, autor: Patryk Śliwiński
Obstaw

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Paulo Sousa ma powody do zmartwień, ponieważ w środowych ligowych spotkaniach dwaj Polacy doznali kontuzji. Boisko przedwcześnie opuścili Krzysztof Piątek oraz Bartłomiej Drągowski. Urazu na treningu nabawił się Robert Lewandowski.

Lewandowski nie ukończył treningu

Jak podał Bild, Robert Lewandowski nie ukończył treningu i po 40. minutach zmierzał w asyście fizjoterapeuty oraz lekarza do budynków klubowych. Niemiecki dziennik donosi, że polski snajper nabawił się urazu bez kontaktu z przeciwnikiem, co jest szczególnie niepokojące. Po wspaniałym występie z Borussią Moenchengladbach wydawało się, że rekord Gerda Muller zostanie pobity, ponieważ Lewy potrzebował tylko dwóch goli w dwóch meczach. Nie tak dawno Polak zmagał się z kontuzją po meczu z Andorą.

Aktualizacja: zdrowie Roberta Lewandowskiego nie jest zagrożone i w sobotę powinien pojawić się na boisku.

Zła sytuacja Herthy, do kontuzjowanych dołącza Piątek

Sytuacja kadrowa Herthy Berlin staje się coraz gorsza. Przed meczem z Schalke kontuzjowani byli Codroba, Cunha, Guendozi, Jarstein, Khedira, Mittelstadt oraz Netz. Do tego grona dołączył w środę Krzysztof Piątek. Polak spędził na placu gry 58 minut i został zmieniony przez Ngankama.

Mecz zakończył się zwycięstwem Herthy 2:1 i dzięki temu może być już prawie pewna utrzymania w Bundeslidze. Narastają jednak problemy kadrowe, ponieważ w krótkim czasie, trzeci napastnik nabawił się kontuzji. Stołeczny klub podał niedawno, że Krzysztof Piątek nie zagra w dwóch ostatnich meczach ligi niemieckiej w tym sezonie. Polak złamał kostkę i jego występ na Euro pozostaje pod znakiem zapytania.

Pech Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski jest kolejnym zawodnikiem, który doznał w środę kontuzji. Fiorentina grała na wyjeździe z Cagliari. Przed końcem pierwszej połowy polski bramkarz interweniował przy dośrodkowaniu zawodników rywali i nabawił się urazu mięśniowego. W drugiej połowie zmienił go Pietro Terracciano. Rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. W BETFAN możesz obstawić kto znajdzie się w polskiej kadrze na Euro 2020.

Patryk Śliwiński Patryk Śliwiński

Piłkarz amator i student prawa. Gdy nie gram w piłkę, oglądam profesjonalistów. Ponadto kibic tenisa, skoków narciarskich i Formuły 1

INNE NEWSY
Szwecja/Polska na EURO/

Euro 2020: wracamy do domu, ale z podniesioną głową

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3 w ostatniej kolejce fazy grupowej Euro 2020 Biało-Czerwoni walczyli do samego końca, ale to Trzy Korony zgarnęły komplet punktów i wygrały grupę...
czytaj wiecej
Wimbledon 2021/

Wimbledon 2021 Kwalifikacje - dzień trzeci

W czwartek czekają nas kolejne występy polskich tenisistów w ramach kwalifikacji do Wimbledonu 2021 Sprawdź, które mecze szczególnie nas interesują trzeciego dnia eliminacji  Wimbledon 2021...