Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Paulo Sousa ma powody do zmartwień, ponieważ w środowych ligowych spotkaniach dwaj Polacy doznali kontuzji. Boisko przedwcześnie opuścili Krzysztof Piątek oraz Bartłomiej Drągowski. Urazu na treningu nabawił się Robert Lewandowski.

• Niepokojący uraz Roberta Lewandowskiego na treningu
  • Zwycięstwo Herthy przyćmione kontuzją Piątka
  • Bartłomiej Drągowski nie wyszedł na drugą połowę

Lewandowski nie ukończył treningu

Jak podał Bild, Robert Lewandowski nie ukończył treningu i po 40. minutach zmierzał w asyście fizjoterapeuty oraz lekarza do budynków klubowych. Niemiecki dziennik donosi, że polski snajper nabawił się urazu bez kontaktu z przeciwnikiem, co jest szczególnie niepokojące. Po wspaniałym występie z Borussią Moenchengladbach wydawało się, że rekord Gerda Muller zostanie pobity, ponieważ Lewy potrzebował tylko dwóch goli w dwóch meczach. Nie tak dawno Polak zmagał się z kontuzją po meczu z Andorą.

Aktualizacja: zdrowie Roberta Lewandowskiego nie jest zagrożone i w sobotę powinien pojawić się na boisku.

Zła sytuacja Herthy, do kontuzjowanych dołącza Piątek

Sytuacja kadrowa Herthy Berlin staje się coraz gorsza. Przed meczem z Schalke kontuzjowani byli Codroba, Cunha, Guendozi, Jarstein, Khedira, Mittelstadt oraz Netz. Do tego grona dołączył w środę Krzysztof Piątek. Polak spędził na placu gry 58 minut i został zmieniony przez Ngankama.

Mecz zakończył się zwycięstwem Herthy 2:1 i dzięki temu może być już prawie pewna utrzymania w Bundeslidze. Narastają jednak problemy kadrowe, ponieważ w krótkim czasie, trzeci napastnik nabawił się kontuzji. Stołeczny klub podał niedawno, że Krzysztof Piątek nie zagra w dwóch ostatnich meczach ligi niemieckiej w tym sezonie. Polak złamał kostkę i jego występ na Euro pozostaje pod znakiem zapytania.

Pech Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski jest kolejnym zawodnikiem, który doznał w środę kontuzji. Fiorentina grała na wyjeździe z Cagliari. Przed końcem pierwszej połowy polski bramkarz interweniował przy dośrodkowaniu zawodników rywali i nabawił się urazu mięśniowego. W drugiej połowie zmienił go Pietro Terracciano. Rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. W BETFAN możesz obstawić kto znajdzie się w polskiej kadrze na Euro 2020.