Pobierz aplikację betfan na telefon
Premier League: kiedy wraca do gry? Ramowy kalendarz sezonu 2022/23

W minioną niedzielę 22 maja zakończył się sezon 2021/2022 w Premier League. Mistrzem został Manchester City. Z najwyższą klasą rozgrywkową w Anglii z kolei pożegnali się Burnley, Watford i Norwich City. Co czeka nas w nowym sezonie? Sprawdź, jak prezentuje się ramowy kalendarz na sezon 2022/2023 Premier League.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Premier League: Kiedy wraca do gry? Ramowy kalendarz

Przed nami 11 tygodni przerwy międzysezonowej. Przerwa ta została skrócona z powodu Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w zimę. Sezon 2022/23 Premier League rozpocznie się 7 sierpnia. Na czas MŚ rozgrywki zostaną przerwane i wznowione po finale turnieju (finał MŚ zaplanowany jest na 18 grudnia) Święta Bożego Narodzenia, czyli tzw. Boxing Day w Anglii. Sezon zakończy się 28 maja. Szczegółowy terminarz Premier League zostanie ujawiony 16 czerwca o 10:00.

Premier League: Znamy dwóch beniaminków

W nowym sezonie w Premier League zagra powracający po roku spędzonym na zapleczu angielskiej ekstraklasy Fulham, który wygrał Championship. Z drugiego miejsca do Premier League awansowało Bournemouth. Trzeciego beniaminka poznamy po finale baraży, który odbędzie się 29 maja na Wembley. Będzie to Nottingham Forrest lub Huddersfield Town.

Co nowego w Premier League od 2022/23?

W nowym sezonie główną zmianą będzie powrót pięciu zmian. Większa ilość zmian została wprowadzona w sezonie 2020/21 w trakcie pandemii koronawirusa. Na zakończony właśnie sezon została jednak wycofana. Kluby podczas głosowania w marcu zadecydowały, że 5 zmian podczas meczu ma powrócić do Premier League tak jak to jest w innych topowych ligach Europy.

Okienko transferowe w Premier League

Kluby Premier League mogą oficjalnie rejestrować nowych graczy od 10 czerwca. Okienko transferowe będzie otwarte przez 12 tygodni i zostanie zamknięte 1 września.

Gdzie oglądać sezon 2022/23 Premier League? Prawa do transmisji PL

Sezon 2021/22 był ostatnim sezonem Premier League, który był transmitowany przez stacje Canal+. Francuski nadawca stracił prawa do transmisji angielskiej ekstraklasy w Polsce po siedemnastu latach. Wszystkie mecze nowego sezonu Premier League, Championship i Carabao Cup będzie można obejrzeć na platformie streamingowej Viaplay.

Premier League: Kluczowe daty w sezonie 2022/2023

Początek sezonu – 7 sierpnia 
Początek przerwy zimowej – 13 listopada
Powrót po przerwie zimowej – 26 grudnia 
Zakończenie sezonu – 28 maja 2023

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!