Premier League: podsumowanie 31. kolejki

W miniony weekend odbyła się pełna 31. kolejka Premier League, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć w akcji każdą drużynę. Liverpool i Manchester City idą łeb w łeb po mistrzostwo. Chelsea zaczyna odpuszczać ligę, a walka o czwarte miejsce się wyrównała. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Manchester United – Leicester City 1:1

Na Old Trafford przyjechały „Lisy”, które chcą się skupić na wygraniu Ligi Konferencji Europy, a rozgrywki ligowe po prostu „dograć” widowiskową piłką. Taka sytuacja wydawała się idealna dla Manchesteru United, który walczy o czwarte miejsce dające grę w Lidze Mistrzów. Już po pierwszej połowie było wiadomo, że Leicester nie przyjechała rozłożyć czerwonego dywanu przed „Czerwonymi Diabłami”. Mecz oglądało się bardzo dobrze, szczególnie drugą połowę. Wynik spotkania otworzyli goście w 63. minucie. James Maddison popisał się świetnym dryblingiem z lewej strony boiska i dośrodkował tzw. „ciasteczko” do Iheanacho, który zamknął podanie. Gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli dzięki dobitce Freda już 3 minuty później. James Maddison, który był najlepszy na boisku w 80. minucie zdobył bramkę na 1:2, ale VAR dopatrzył się faulu w trakcie akcji bramkowej. Mecz zakończył się remisem, co bardzo utrudnia gospodarzom walkę o TOP 4.

Skrót meczu Manchester United – Leicester

Premier League: West Ham United – Everton 2:1

W niedzielę odbyły się tylko 2 mecze w angielskiej Ekstraklasie. W drugim Tottenham rozgromił 5:1 Newcastle. Ciekawiej było na London Stadium. „Młoty” walczące o europejskie puchary pokonały jedną bramką Everton, który walczy o utrzymanie. Gospodarze wygrali pierwszą połowę po pięknej bramce z rzutu wolnego Aarona Cresswella. „The Toffies” wyrównali już w ósmej minucie drugiej połowy za sprawą trafienia obrońcy Masona Holgate’a, który do składu wskoczył tuż przed mecze. Everton długo remisu nie utrzymał, bo tylko 5 minut. Powracający po kontuzji, najlepszy zawodnik West Hamu Jarod Bowen w 58. minucie ustawił wynik spotkania. Everton miał ponad pół godziny na odrobienie strat, ale czerwona kartka Michaela Keane’a w 65. minucie pokrzyżowała plany Evertonu.

Skrót meczu West Ham United – Everton

Premier League: Crystal Palace – Arsenal 3:0

31. kolejkę Premier League kończyły w poniedziałek derby Londynu. Uważany przez wielu za faworyta Arsenal poległ jednak na Selhurst Park z Crystal Palace aż 3:0. Legenda Arsenalu Patrick Vieira jako trener gospodarzy przygotował się do tego meczu na 6 z plusem. Zawodnicy Crystal Palace od samego początku meczu bardzo dobrze „zabierało przestrzeń” pomocnikom Arsenalu. Już w pierwszej połowie Ayew i Mateta po podaniach Andersena strzelili po bramce i do szatni zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 2:0. Wynik meczu na kwadrans przed końcem z rzutu karnego ustalił Wilfred Zaha. Arsenal tą porażką utrudnił sobie sytuacje w walce o Ligę Mistrzów.

Premier League: tabela po 31. kolejce

Chelsea po porażce wciąż ma bezpieczną przewagę, aby otrzymać brązowy medal, ale okazuje się, że jest jeszcze zbyt wcześnie aby odpuszczać sezon. Liverpool i Manchester City idą po mistrzostwo i ich bezpośredni mecz w następnej kolejce będzie niezwykle emocjonujący. Spłaszczyła się tabela na miejscach 4-8, gdzie każda z tych drużyn ma wciąż szanse na czwarte miejsce, które da Ligę Mistrzów i piąte dające Ligę Europy. Jeden punkt Norwich nie ratuje z opresji i „Kanarki” są co raz bliżej spadku. Walka o utrzymanie to zresztą istny wyścig żółwi. Burnley, Watford, Everton i Newcastle przegrali swoje mecze, a Leeds tylko zremisował. Jedynie Brentford dało sobie trochę powietrza w ciężkim meczu na Stamford Bridge.