Premier League: podsumowanie 29. kolejki

Kibice Liverpoolu z pewnością są bardzo zadowoleni z przebiegu 29. kolejki Premier League. Punkty stracił bowiem Manchester City, który tylko zremisował z Crystal Palace. W hicie między Manchesterem United, a Tottenhamem hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo. Zapraszam na podsumowanie minionych wydarzeń z ligi angielskiej.

Premier League: Brighton – Liverpool 0:2

Rozpędzony Liverpool nie ma dla rywali żadnej litości, tym razem trafiło na Brighton. W wyjściowym składzie Mew zabrakło Jakuba Modera. Polak po raz pierwszym od ponad czterech miesięcy nawet na chwilę nie pojawił się na placu gry. Pierwsze minuty mogły wyglądać obiecująco dla kibiców Brighton, ale Liverpool szybko postawił na swoim. W 19. minucie Joel Matip posłał znakomite długie podanie w kierunku Luisa Diaza. Kolumbijczyk był przy piłce szybciej od Sancheza i po muśnięciu głową umieścił ją w siatce. Druga połowa także przebiegała pod dyktando Liverpoolu. W 60. minucie Yves Bissouma zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter nie zawahał się wskazać na jedenastkę. Na bramkę zamienił ją Mohamed Salah, dla którego była to dwudziesta ligowa bramka w sezonie.

Premier League: Manchester United – Tottenham 3:2

Nie brakowało emocji w hicie 29. kolejki Premier League. Ten mecz był prawdziwym popisem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk już w 12. minucie otworzył wynik rywalizacji po znakomitym uderzeniu z dystansu. W 35. minucie dośrodkowanie ręką zablokował Alex Telles, co nie umknęło uwadze sędziemu. Arbiter wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Harry Kane. Piłkarze Tottenhamu nie cieszyli się długo z remisu, ponieważ dosłownie chwilę później na 2:1 strzelił Cristiano Ronaldo.

W drugiej połowie tempo meczu spadło, ale nie zabrakło bramek. W 72. minucie spóźniony Maguaire chciał zablokować dośrodkowanie, ale wpakował sobie piłkę do własnej bramki. To był jednak dzień Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w 81. minucie wykorzystał dośrodkowanie Alexa Tellesa z rzutu rożnego i zapewnił swojemu klubowi komplet punktów.

Premier League: Crystal Palace – Manchester City 0:0

Bardzo zadowoleni z wyników w 29. kolejce mogą być kibice Liverpoolu. Manchester City zremisował bowiem bezbramkowo z Crystal Palace. Obywatele byli stroną dominującą, ale bramkę zaczarował Guaita. Podopieczni Guardioli trafiali więc albo w obramowanie bramki albo doskonale interweniował Hiszpan. Crystal Palace próbował co jakiś czas kontrować ale kończyło się to fiaskiem. Piłkarze Vieiry byli jednak na tyle skuteczni w defensywie, że udało im się powstrzymać Manchester City.

Premier League: tabela po 29. kolejce

Liderem wciąż pozostaje Manchester City. Przewaga jednak stopniała na tyle, że wszystko może być już tylko w rękach Liverpoolu. Jeżeli podopieczni Kloppa wygrają wszystkie pozostałe spotkania, to bez względu na inne wyniki, sięgną po mistrzostwo Anglii. Bój o czwartą lokatę toczą Arsenal, Manchester United i Tottenham. Ciekawie jest także w strefie spadkowej. Sporą stratę ma Norwich, ale Burnley traci do Evertonu tylko punkt, a Watford zrównał się punktami z podopiecznymi Franka Lamparda.