Premier League: Podsumowanie 21. kolejki

Wczoraj zakończyła się 21. kolejka w angielskiej Premier League. Byliśmy świadkami dwóch hitowych starć, które dostarczyły nam mnóstwo emocji. Zapraszam na podsumowanie 21. kolejki.

Premier League: Arsenal – Manchester City 1:2

Nowy rozpoczęliśmy od prawdziwego klasyku w Premier League. Arsenal zmierzył się z Manchesterem City, a my właśnie takiego spotkania oczekiwaliśmy na początek 2022 roku. Ależ to było widowisko na Emirates Stadium. Pierwsza połowa wyraźnie wskazywała, że Kanonierzy będą w stanie przerwać rewelacyjną serię Manchesteru City i wygrać na własnym stadionie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył dla Arsenalu zdobył Bukayo Saka.

W drugiej połowie obudzili się zawodnicy The Citizens. Goście prowadzili grę i mieli blisko 75 % posiadania piłki. W 57. minucie Riyhad Mahrez pewnie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Kilka minut później Gabriel otrzymał drugą żółtą kartkę i gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę do końca spotkania. Długo utrzymywał się wynik remisowy i kiedy wszyscy już tak naprawdę myśleli, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, do akcji wkroczył Rodri, który świetnie odnalazł się w polu karnym i zdobył zwycięskiego gola. Manchester City z kolejną wygraną w lidze po fantastycznym i emocjonującym spotkaniu.

Skrót meczu:

Premier League: Chelsea – Liverpool 2:2

W niedzielę w Premier League również byliśmy świadkami prawdziwego klasyku. Chelsea podejmowała Liverpool. Prawdopodobnie mogło to być starcie między drużynami, walczącymi o drugie miejsce w lidze na koniec sezonu. Pierwsze już raczej coraz pewniej okupuje Manchester City.

Liverpool szybko objął dwubramkowe prowadzenie za sprawą bramek Mane i Salaha. Chelsea szybko jednak podniosła się z kolan i potrafiła odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw bramkę po przepięknym strzale z dystansu zdobył Mateo Kovacić, a po 4 minutach swoje trafienie dołożył Christian Pulisić. W drugiej połowie utrzymał się wynik 2:2. Wszystkie bramki oraz sytuacje możecie zobaczyć w poniższym skrócie spotkania.

Premier League: Manchester United – Wolves 0:1

Czerwone Diabły znajdują się w trudnej sytuacji i bardzo potrzebne im były 3 punkty w spotkaniu z Wolves. Tak się jednak nie stało. To goście za sprawą Joao Moutinho w 82. meczu wyszli na prowadzenie i nie oddali go już aż do końca. Trzeba przyznać, że Manchester United wyglądał bardzo słabo i to Wolves stworzyło sobie więcej sytuacji bramkowych w całym spotkaniu.

Premier League: Wszystkie wyniki 21. kolejki

Arsenal – Manchester City 1:2
Watford – Tottenham 0:1
Crystal Palace – West Ham 2:3
Brentford – Aston Villa 2:1
Everton – Brighton 2:3
Leeds – Burnley 3:1
Chelsea – Liverpool 2:2